Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

WikiLeaks avalikustab: 5 olulisemat välispoliitilist paljastust Hillary Clintoni meilides

19.10.2016
Hillary Clinton

WikiLeaks on avaldanud uut infot Hillary Clintoni välispoliitiliste eelistuste kohta. Allpool on viis senini kõige olulisemat paljastust.

1. Hillary Clintoni suhtumine Iisraeli ja Palestiina rahukõnelustesse on järgmine: „Parem Potjomkini küla kui tühjad pihud.“ Clinton, nagu pea kõik demokraatide partei juhtisikud, peab Palestiina probleemi n-ö lahenduseks Iisraeliga manipuleerimist ja Iisraeli survestamist. Kuid WikiLeaksi avaldatud meilidest selgub siiski, et Iisraeli peaminister Benjamin Netanyahu arvab, nagu tunneks Clinton Iisraeli suhtes vaistlikult rohkem sümpaatiat kui Valge Maja üldiselt. Netanyahu tunnistab ka, et tema jaoks oli nende suhete kõige raskem hetk, kui Clinton luges ette Valge Maja poolt koostatud väga karmid seisukohad Iisraeli-Palestiina küsimuses. See tundub kummaline, sest president Obama ja tema toetajad on alati valjuhäälselt kinnitanud, et on Iisraeli parimad sõbrad.

2. Clinton toetab Kuubat. On selge, et Hillary Clintonil on Kuubas teatud finantshuvid ja vastutasuks on ta valmis toetama sealset diktatuuri. Samuti kasutas Clintoni meeskond suure rõõmuga Kuubat poliitilise propagandavahendina, mis ärritas väga Marco Rubiot, Ted Cruzi ja teisi presidendikandidaate. Castro režiimi julmus ei tähenda Clintoni ja tema meeskonna jaoks tegelikult mitte midagi, ometi esitlevad nad end üleolevalt suurte inimõiguste eest võitlejatena. WikiLeaksi paljastustest selgub, et oma meilivahetuses on Clinton viidanud Kuubale nii nagu oleks sealse totalitaarse režiimi õudusi viinud läbi Castro ammused eelkäijad ja justkui oleks see pisut lõbuski, et keegi selle pärast ikka veel muretseb.

3. Progressiivse islami projekt. Lekitatud meilides on üks äärmiselt huvitav aspekt. Nimelt on saanud kinnitust, et Clintoni sisering leiab nagu oleks progressiivne islam vajalik, kuna Clintoni arvates ongi islam juba üsna progressiivne. Kõik islamiga seostatud halb olevat selliste inimeste kätetöö, kes ei olegi tegelikult tõelised moslemid.

4. Ehkki välisriikide valitsustelt annetuste saamine presidendikampaania jaoks on ebaseaduslik, on Clinton Foundation selliseid annetusi hoolega vastu võtnud. Kas keegi tõesti võib olla nii naiivne ja arvata, et kõik see mujalt sisse voolanud raha ei mõjutaks USA välispoliitikat juhul, kui Hillary Clinton jõuab Valgesse Majja?

5. Clintoni sõnul tuleb Iraani pommitada. 2013. aastal peetud kirjavahetusest Goldman Sachsiga (Lloyd Blankfeini tegevjuht) tegi Hillary Clinton muuhulgas ka ettepaneku, et Iraani peaks veelgi enam pigistama ja seda mitte lihtsalt riiki okupeerides või vallutades, vaid riigi infrastruktuuri pommitades. Tundub, et õhurünnakud on demokraatide lemmik välispoliitiline vahend, seda lisaks kohalike võitlejate relvadega varustamisele, juhul kui need on valmis olema Ameerikale ilma igasuguse turvagarantiita ustavad. Clinton siiski nõustus Blankfeini tähelepanekuga, et kumbki eeltoodud meetoditest ei ole kuigi tõhus ja möönis, et lihtsalt pommitamine ei ole sõjaajaloos tõesti veel kunagi toiminud. See kõik kõlab sama segadust tekitavalt nagu kogu Clintoni välispoliitika. Ent kahtlemata on tegemist tunduvalt agressiivsemate seisukohtadega, kui on olnud Obamal.

Allikas: breitbart.com  (tõlkinud Triin van Doorslaer)

FOTO: Scanpix