Wikileaks: USA saatkonnast suunatakse Eesti väärtuspoliitikat ja avalikku arvamust

Rubriik Maailm On
- Updated
©Sander Ilvest/Postimees
USA saatkond Tallinnas.

WikiLeaksi poolt avaldatud dokumendist ilmneb, et USA saatkond Eestis teeb siinsetele poliitikutele ja ametnikele ettekirjutusi kohaliku elu korraldamise kohta ning annab arvestatavaid summasid avaliku arvamuse suunamiseks. 

Nii on Eesti valitsust juba aastal 2006 juhendatud näitama üles “initsiatiivi adresseerimaks uute ja mitteeurooplastest [saabujate] integreerimist.”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ühtlasi “peaksid Eesti ametivõimud lisama koolide programmidesse õpetuse erinevuse (mitmekesisus, ingl diversity) ja multikultuurses ühiskonnas elamise hüvedest.”

Lisaks tuleb Eesti ametivõimudel “tagada toetus Eesti Avaliku Sõna Nõukogule ja Eesti Ajalehtede Liidule koolitamaks [ajakirjanikke] kõnelema rassismi ja rassilise diskrimineerimise teemadel.”

Juttu on ka konkreetsetest summadest. “[USA saatkond Eestis] eraldab 4000 USA dollarit Tartu Pimedate Ööde filmifestivali jaoks, et [nad] näitaksid USA filme kultuurilisest ja rassilisest sallivusest.”

Saatkond on õnnelik selle üle, kuidas hiljuti Eestisse naasnud “õpilane” ehk USA välisministeeriumi erialases vahetusprogrammis International Visitor Leadership Program (IVLP) osalenud rahvastiku- ja migratsiooniministri Paul Eerik-Rummo nõunik Ken Koort kirjutas juhtivas venekeelses Eesti ajalehes artikli, milles kiitis USA multikultuursust ning mõtiskles selle üle, mida oleks Eestil õppida USA mitmekesisusest.

Loe pikemalt portaalist Objektiiv!

FOTO:SANDER ILVEST/POSTIMEES

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused