Wuhani viirus – kas lõpp paistab?

Rubriik Maailm On
- Updated
©Scanpix
Jutt riiklikult tähtsate isikute eelisvaktsineerimisest olnuks õigesti ajastatud juba enne Priske skandaali. Nüüd on see tagantjärele tarkus. Pilt on illustratiivne.

Poliitikavaatleja Jüri Toomepuu kirjeldab koroonaviiruse seonduvat uudiste valguses, et Venemaa olevat vaktsiini loomisega lõppfaasis.

Toimuvad uuringud. Tänase seisuga on uuringud inimestel toimumas 28 potentsiaalse Wuhani viiruse vaktsiiniga 13 riigis, aga ainult 3 nendest on kas jõudnud või kohe jõudmas kolmanda faasi uuringutesse. Need on USA biotehnoloogiafirma Moderna, Oxfordi Ülikooli teadlastega koostööd tegev ravimifirma AstraZeneca ja USA ravimifirma Novavax vaktsiinid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Moderna  RNA-1273 vaktsiini kolmanda faasi uuringutesse on kaasatud 30 000 täiskasvanut ja see toimub 89 uuringukohas USAs.

Ravifirma Pfizer on alustanud oma BNT162b2 vaktsiini samaaegse teise ja kolmanda faasi uuringuid koostöös Saksa BioNTech ravimifirmaga ja see toimub 120 kohas USAs, Argentiinas, Brasiilias ja Saksamaal.

Novavax ravimifirma kavatseb alustada oma NVX‑CoV2373 vaktsiini kolmanda faasi uuringutega järgmise kuu jooksul.

Ajakava. Tavaliselt võtavad kolmanda faasi uuringud 1 kuni neli aastat ja ainult umbes 25 kuni 30 protsenti kolmandasse faasi jõudnud ravimitest osutuvad efektiivseks ja ohutuks.

USA president Trumpi poolt algatatud nn „Operation Warp Speed“ (Varp kiirus on ulmeromaanidest tuntud valguskiirusest kiirem transport) programm üritab Wuhani viiruse uuringuid tavalisest palju kiiremini läbi viia.

See annab lootust, et juba oktoobris saab vähemalt üks vaktsiinidest kasutamisloa.  President Trumpi valitsus on juba tellinud mitusada miljonit doosi, mida hakatakse süstima niipea, kui testimine on lõpetatud.

Vene värk. Vene valitseja Vladimir Putin teatas, et ta on andnud loa kasutada vene Gamaleja Instituudi vaktsiini, mis pole teatavasti  kolmanda faasi testi läbinud ja mille varasemate uuringute kohta pole mingeid tulemusi avaldatud.  Putin väitis, et ta tütrele tehti kaks doosi.

Saksamaa terviseminister Jens Spahn ütles selle peale, et kaht vaktsiinidoosi järjest ei tehta ja ta on skeptiline Putini teate suhtes. “Asi pole kuidagi esimene olemises, vaid tõhusa, testitud ja selle tulemusel ohutu vaktsiini saamine,” ütles Spahn. “Selleks, et sellist vaktsiini usaldada, on minu arvates väga tähtis isegi pandeemia ajal teha korralikult uuringuid, vajalikke teste ning eelkõige teha need avalikuks. Probleem on selles, et me teame sellest väga vähe, kuna Vene võimud ei ole kuigivõrd läbipaistvad,” lisas minister.

Saame vaid loota, et vene vaktsiin osutub parandajaks, mitte tapjaks.”

Jüri Toomepuu

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused