Yana Toom teeb ISIS-e toetajatele silma – tema ettepanek “pühariigi laste” osas puudutab ka Eestit

Maailm,
©AFP/Scanpix
Yana Toom külas Süüria diktaatoril Bashar al-Assadil.

Euroopa Parlamendi liikme Yana Toomi hinnangul tuleks Süürias ja Iraagis viibivate Euroopa kodanike lapsed tuua kodumaale, mis teeb temast omal moel äärmuslaste eestkostja.

Toom saatis Euroopa Komisjoni siseasjade volinikule Ylva Johanssonile küsimuse Euroopa Komisjoni poolt plaanitud tegevuse kohta, et Euroopa Liidu kodanike lapsed, kelle vanemad on omal ajal läinud Iraaki ja Süüriasse, saaksid tagasi pöörduda kodumaale, edastas Toomi büroo.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Toom viitab Belgia rahvusvaheliste suhete instituudi Egmont andmetele, mille kohaselt on Euroopa kodanikke Süüria kolmes põgenikelaagris kokku 450–500 täiskasvanut ja 700–750 last. Lisaks on pärast 2012. aastat Iraagis ja Süürias viibivatel Euroopa Liidu kodanikel sündinud palju lapsi, kuid nende kohta ei ole piisavalt andmeid.

“Laste ohutu kodumaale naasmine peab olema kõikide Euroopa Liidu riikide esmane ülesanne,” sõnas Toom.

Pöördumises, millele on alla kirjutanud mitmed Euroopa Parlamendi Renew Europe fraktsiooni liikmed, antakse teada Prantsusmaa, Rootsi ja Saksamaa poolt laste kodumaale naasmise protsessi alustamisest, kuid väga aeglases tempos. Nii on Prantsusmaa siiani võtnud vastu 18 last, Šveits seitse last ja Saksamaa alla kümne lapse. Ka on Soome andnud teada, et hakkab võimaluse tekkides kodumaale tooma ISIS-e võitlejate naisi ja lapsi.

Toom märkis, et ISIS-e võitlejate naasmine kodumaale on väga keeruline küsimus, sest mõnel juhul on tegemist rünnakutes osalenud naistega. “Lapsed pole aga süüdi. Ja karistada lapsi vanemate poolt toime pandud kuritegude eest on ebainimlik,” sõnas ta. Toom lisas, et Kasahstan, Usbekistan, Venemaa, Kosovo ja Türgi võtsid vastu 1200 oma kodanikku, neist enamus lapsed.

2018. aasta 14. jaanuaril kirjutas Postimees, et Eestis Süüriasse “pühasse sõtta” läinud Ivan Sazanakov ehk Abdurrahman Azan on seal surma saanud, kuid tema naisel Lolital ja kahel vanemal lapsel on Eesti pass, kaks last aga on sündinud Süürias ja neil pole mingit kodakondsust.

Yana Toomi ettepanek tooks Eestisse tagasi ka eelnimetatud pere. Kapo hinnangul on perel selleks ka õigus, kuid siin tuleb mängu julgeolekukaalutlus – see, et need inimesed, sealhulgas lapsed, on juba äärmusluse mõju all, on vägagi tõenäoline. Tagasilubamine aga tooks Eestisse potentsiaalsed pühasõdalased.

Yana Toomi tegutsemine rahvusvahelises mastaabis on samuti üsnagi kahtlust äratav – ennast Euroopa föderalistiks nimetav poliitik on külastanud Süüria presidenti al-Assadi ning õigustanud Krimmi annekteerimist.

Enamik Euroopa riike on hoidunud tagasi võtmast neid ISIS-e pruute, kes on ka Süürias ennast jätkuvalt äärmuslastena näidanud – nii kirjutas Delfi tänavu augustis: “ISIS-e pruudid pussitavad Süüria laagris valvureid ja pilluvad abitöötajaid kividega.” See lubab eeldada, et tagasitoodavad euroopalikku ühiskonda lihtsalt enam ei sobi.

Soome vasakvalitsus aga on asunud oma kodanike al-Holi laagrist äratoomist lausa seadusevastaselt korraldama – sellest on saanud valitsuse välisministri Pekka Haavisto jaoks suur skandaal.

2 commentsOn Yana Toom teeb ISIS-e toetajatele silma – tema ettepanek “pühariigi laste” osas puudutab ka Eestit

 • Avatar

  Assad ennustas Iisrrali “greater Israel” projekti raames Oded Yinon plaani järgides, ning Clöean Break Securing Realmi kasutades tekitatud kunstliku konflikti alguseski juba ja mitu korda hoiatas, et toetades mõõdukaid terroiste Süürias, saab Euroopa ise terrorirünnakud samade tegelaste poolt kaela. Iga riik võtku oma kalkarid, kes sinna läksid, ka terroristid tagasi, või andku Assadi valitsusele kohtualla. Assad on ka viimast pakkunud.

  Kogu see “mõõdukas mäss”, on ametlikult ja avalikult Iisraeli juhtide tunnistusel Iisraeli projekt algusest peale. Nagu oli ka Gaddaffi kukutamine. Selle eesmärk on Kalergi pan Euroopa plaan, kus juudid säilitaks oma rahvuse, aga ülejäänd tuleb mestiitsrassiks sedgada, keda on hea valitseda. Selle järgi ja USA eeskujul toimiva kahe võimsa impeeriumi-USA ja EU multikultuurse ruumi sõjalist võimsust ära kasutades saab juba ressursivaest Hiinat ja Venemaad üle võtma hakata. Venemaa sekkuski, et ISIS-e ekstremistid nende islamipiirkondades “mõõdukat mässu” korraldama ei hakkaks. Sionistidest juutide plaanid näevad ette, et al-Aqsa mossee tuleb ma alla kukutada ( uuristustööd arheoloogiliste väljakaevamiste sildi all ju käivadki juba ), Jeruusalemmast kristlased ja teiste Aabrahamlike semiidiusundite järgijad välja ajada ( paar aastat tagasi suleti kristluse pühaim kirik, sest juudid tegid seaduse, et kristlikelt kirikutelt saab maad ja kinnisvara ära võtta, kui nad ei hakka hiigelmaksu nende eest maksma ), ning muuta see okupeeritud, kuid rahvusvaheliselt kõiki kolme Aabrahamlikku usundit ühendama pidav linnake lihtsalt judaiseerida, kasutades selleks isserännanud ja mittesemiitidest Kasaari diasporaat Ukraina Krimmi aladelt pärit.

  Ukraina kriis loodigi aga selleks, et 1) saada Venemaa Süüriast eemale ja 2) teha ettevalmistusi Stalini algse plaani, luua “juudiriik” just Ukraina aladele Krimmi, täitmiseks.

  Kes otsib, leiab selle kohta kõvasti infot ja seda isegi juudi enda meediast.

 • Avatar

  Selles küsimuses kahjuks ideaalset lahendust pole. Ühest küljest on tore kui saaks lapsed konflikit piirkonnast ära, kuid küsimus on mis edasi???
  Need liberaal-sotsid kellede eestvedamisel see kriisikolle üldse tekkis sooviksid, et koos lastega tuleksid ka “pruudid” ehk soovivad sama kollet siia.
  Eesti ja KOGU Euroopa mõistes oleks ideaali lähedane kui siit saadetakse välja KÕIK kes siia tulid (koos oma võsudega) peale 2MS aga kahjuks………
  Kui mõni Euroopa päritolu “pruut” tahab harrastada islamit või muidu neeguseid siis maailm on valla – oma kannikatele kargut alla ja TULD…

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused