Zelenskõi: Venemaaga mängitakse, ta peatamiseks on liiga vähe tehtud

Maailm,
©Uued Uudised
Ukraina president esineb Riigikogu ees. Pilt on illustratiivne.

Ukraina president Volodõmõr Zeleskõi ütles neljapäeva hilisõhtul videopöördumises, et katastroofilist olukorda saanuks vältida, kui selle maailma vägevad mitte ei mängiks Venemaaga, vaid avaldaksid talle sõja peatamiseks tõeliselt survet.

“Euroopa Liit on juba nädalaid püüdnud kokku leppida kuuendas Venemaa-vastaste sanktsioonide paketis. Seni saab ta eurooplastelt energiavarude tarnimise eest ligi miljard eurot päevas. Muidugi olen tänulik meie sõpradele, kes panevad ette uusi sanktsioone. Aga kust said nii palju jõudu need, kes kuuendat paketti tõkestavad?” küsis Zelenskõi.

“Mitu nädalat pole maailm julgenud blokeerida Venemaa pangandussüsteemi – eranditult kõiki panku, et võtta agressorilt võimalus rahastada mitte ainult sõda meie vastu, vaid ka lõhede ja kriiside tekitamise poliitikat kõikjal maailmas?”

Zelenskõi tuletas samuti meelde, et sõja käigu muutmiseks ja okupantide väljasurumiseks vajalike relvade saamisega on väga palju vaeva nähtud, aga see edeneb visalt.

Ta rõhutas, et alates Donetski lennujaama hõivamisest kuni tänavu 24. veebruarini oli nendel, kellele kuulub maailmas võim, piisavalt aega kogu asjale punkt panna ja öelda: “Nüüd saab Venemaa tõesti tunda täit hinda selle eest, mida ta teeb Ukraina vastu, Euroopa ühtsuse vastu ja vabaduse kui sellise vastu”. (Interfax-BNS)

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused