Zuroff nõuab Horvaatia veteranidelt pensioni äravõtmist

Maailm,
- Updated
zuroff

Simon Wiesenthali keskuse Jeruusalemma osakonna juht Efraim Zuroff, kes nimetab end “natsikütiks”, saatis teisipäeval kirja Horvaatia peaministrile. Seal nõuab ta, et riik lõpetaks pensioni maksmise kõigile, kes Teises maailmasõjas teenisid Horvaatia relvajõududes.

Zuroff süüdistab aastail 1941–1945 eksisteerinud Horvaatia riiki serblaste, juutide, mustlaste ja kohalike kommunistide massilises tapmises. Tema arvates on nendes kuritegudes ilmselt süüdi eranditult kõik toona Horvaatia eest võidelnud sõdurid.

Sõjaveteranidele pensioni maksmine on Zuroffi arvates “kohutav solvang nende ohvritele, nende perekondadele ja kõigile moraali- ja autunnetusega horvaatidele,” vahendab tema sõnu The Times of Israel.

Zuroff tahab ära võtta pensioni kümnelt tuhandelt horvaadilt, sealhulgas on nii endiseid sõdureid kui ka nende leski.

Pärast Teist maailmasõda oli Horvaatia osa kommunistlikust Jugoslaaviast, kus levitati väiteid, nagu oleks horvaadi rahvuslaste ohvriks langenud sadu tuhandeid süütuid tsiviilelanikke. Tänapäeval võtavad paljud “antifašistid” neid tihti puhta kullana.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused