Mart Helme ajakirjanikele: meil on ühine vastutus, ärge langege oma madalate ideoloogiliste instinktide küüsi

Eesti, Uudised,
©UU
Meediamajadest enam häid uudiseid ei tule.

Siseminister Mart Helme (EKRE) kutsus tänasel valitsuse pressikonverentsil ajakirjanikke üles koroonakriisis käituma vastutustundlikult. Ta ütles, et kellelgi ei ole sellest rahvusvahelisest kriisist väljatulemiseks konkreetset kalenderplaani, pole kuupäevi ega kellaaegu, mis automaatselt etteulatuvalt kirja panna – see lihtsalt ei ole võimalik, sest oleme kogu aeg muutuvas olukorras.

„Te tahate, et oleks sekundipealt kõik kirjas, kui ei ole, siis on halb valitsus,“ rääkis Helme, soovitades ajakirjanikel mitte langeda oma madalate ideoloogiliste instinktide küüsi. „Ei vastuta ainult valitsus, vastutab ka ajakirjandus, see pole asi, kus kõik on ärapanemiseks lubatud,“ rääkis minister. „Püüdke valitsusega dialoogis kajastada sündmusi objektiivselt, mitte ideoloogilistest stampidest, skandaalihimust ja klikihimust seda peegeldades.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta lisas, et valitsus on põhimõtteliselt kokku leppinud ja otsustanud selle, kuidas toimub kriisist väljumine. „Aga meie ja teie ei tea, missugune saab olema suvi, missugune sügis ja missugune on olukord kolme kuu või poole aasta pärast. See on tsunami – praegu vesi taandub ja siis tuleb hiidlaine, mis jõuab meieni aasta lõpul või järgmisel aastal. Selleks me astume samme väga hoolikalt.“

Mart Helme oli kriitiline ka opositsiooni suhtes, kel on paranoiline kahtlus, et valitsus tahab kriisi varjus veel rohkem tsentraliseerida ja võimu haarata.

Peaminister Jüri Ratas ütles pressikonverentsil, et kõigi piirangute leevendamise eelduseks on ka edaspidi käitumis- ja hügieenireeglitest kinnipidamine. „Piirangute leevendamise eesmärk on eelkõige majanduse elavdamine,“ ütles Ratas.

Ta rääkis, et kui praegu tegutseda liiga kiiresti, võib järgneda uus viiruspuhang. „Sel nädalal otsustatakse eriolukorra pikendamine, minimaalselt kahe nädala võrra. Parem üks nädal liiga kaua kui üks päev liiga vähe,“ märkis peaminister.

UU

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused