Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Martin Helme muutus kriisi ajal domineerivamaks ministriks

-
20.05.2020
Martin Helme
© UU

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees, rahandusminister Martin Helme saab kiita vasakult ja paremalt, lisaks mitme poliitiku tunnustusele annab ka tänane Eesti Ekspress ootamatult objektiivse eriolukorra poliitikapildi, märkides rasvases kirjas Helme esiletõusu.

„Kui Eestis on üks poliitik, kes võib suvele heas tujus vastu minna, on see rahandusminister Martin Helme. Ta suutis ennast kehtestada nii esimese valitsusaasta kui ka viimased kaks kuud rullunud koroonakriisi ajal. Helme oli esimeste seas, kes nõudis eriolukorda. Ta oli esimene, kes ütles, et nüüd tuleb suur majanduslangus. Esimene, kes ütles, et nüüd tuleb laenu võtta. Helme soovis esimeste seas eriolukorra pikendamist ja seegi soov täitus,“ kirjutab nädalalehe ajakirjanik Mikk Salu. “Teisiti öeldes on Martin Helme suuresti dikteerinud valitsuse tegutsemist ja selle tempot.“

Veel lisatakse, et „Helme on kindel, haldab teemasid, eristab olulist ebaolulisest, tunneb ennast koduselt nii riigikogus kui ka Brüsselis. Tema ümber on kasvanud teatav professionaalsuse aura.“

Nii tundub, et Martin Helme ainsaks kriitikuks on jäänud sotsiopaatiliselt käituv reformierakondlasest veteranpoliitik, mitmekordne eksminister Jürgen Ligi, kellele ei mahu hinge, et praegune rahandusminister tema (rahapesu-aegse) ametiaja täiesti varju jätab.

Ekspress lisab, et Isamaa ja osalt ka Keskerakonna lootused dominantsemaks muutunud EKRE kuidagi „kodustada“ ja niimoodi end vaikselt nende toetusprotsentidesse sisse närida, on täiesti kadunud.

Samal ajal viidatakse, et valitsusjuht Jüri Ratas pole kriisis oma positsiooni osanud ära kasutada ning parlamendi suurima koosseisuga Reformierakond kidub.

Aprilli keskel avaldati Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud ja Norstati teostatud küsitluse tulemused, mis näitasid, et 73 protsenti vastanutest olid rahul valitsuse tegutsemisega koroonakriisis.

EKRE toetus on olnud pigem tõusvas trendis ja lähenemas 20 protsendile.