Martin Helme muutus kriisi ajal domineerivamaks ministriks

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU
Martin Helme

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees, rahandusminister Martin Helme saab kiita vasakult ja paremalt, lisaks mitme poliitiku tunnustusele annab ka tänane Eesti Ekspress ootamatult objektiivse eriolukorra poliitikapildi, märkides rasvases kirjas Helme esiletõusu.

„Kui Eestis on üks poliitik, kes võib suvele heas tujus vastu minna, on see rahandusminister Martin Helme. Ta suutis ennast kehtestada nii esimese valitsusaasta kui ka viimased kaks kuud rullunud koroonakriisi ajal. Helme oli esimeste seas, kes nõudis eriolukorda. Ta oli esimene, kes ütles, et nüüd tuleb suur majanduslangus. Esimene, kes ütles, et nüüd tuleb laenu võtta. Helme soovis esimeste seas eriolukorra pikendamist ja seegi soov täitus,“ kirjutab nädalalehe ajakirjanik Mikk Salu. “Teisiti öeldes on Martin Helme suuresti dikteerinud valitsuse tegutsemist ja selle tempot.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Veel lisatakse, et „Helme on kindel, haldab teemasid, eristab olulist ebaolulisest, tunneb ennast koduselt nii riigikogus kui ka Brüsselis. Tema ümber on kasvanud teatav professionaalsuse aura.“

Nii tundub, et Martin Helme ainsaks kriitikuks on jäänud sotsiopaatiliselt käituv reformierakondlasest veteranpoliitik, mitmekordne eksminister Jürgen Ligi, kellele ei mahu hinge, et praegune rahandusminister tema (rahapesu-aegse) ametiaja täiesti varju jätab.

Ekspress lisab, et Isamaa ja osalt ka Keskerakonna lootused dominantsemaks muutunud EKRE kuidagi „kodustada“ ja niimoodi end vaikselt nende toetusprotsentidesse sisse närida, on täiesti kadunud.

Samal ajal viidatakse, et valitsusjuht Jüri Ratas pole kriisis oma positsiooni osanud ära kasutada ning parlamendi suurima koosseisuga Reformierakond kidub.

Aprilli keskel avaldati Ühiskonnauuringute Instituudi tellitud ja Norstati teostatud küsitluse tulemused, mis näitasid, et 73 protsenti vastanutest olid rahul valitsuse tegutsemisega koroonakriisis.

EKRE toetus on olnud pigem tõusvas trendis ja lähenemas 20 protsendile.

 

10 commentsOn Martin Helme muutus kriisi ajal domineerivamaks ministriks

 • Avatar

  Lgp. Elmer Hill! Kas ikka veel pole kuulnudki, et valitsuse moodustas keskerakondlane ja peaminister Jüri Ratas? Seega EKRE ei saa midagi muuta. Ainult pehmendada mõningaid otsuseid, kui enda omi on vaja läbi suruda ja seda nimetatakse KOMPROMISS’iks. Jääb nüüd meelde? Kui kahtlete, siis tehke siit copy-paste ja printige SUURTE TÄHTEDEGA välja ning klepige arvuti kuvari kohale seinale!

  • Avatar
   Elmer Hill

   Nojah, kas teil on väikesi lapsi, et nendega dotseeriva tooni kasutamist üle kanda siia kommentaariumisse?Mina tahan teada Martin Helme tegelikku suhtumist RB-sse.Tahan teada, kas Sm.Aasal on õigus, kui ta ilkudes nimetab M.Helmet RB toetajaks.
   Teie ilkumine siin on kohatu.

  • Avatar
   Elmer Hill

   Vastasin Sm.Nojah ilkumisele, kuid seda pole-jälle!Seltsimees püüdis mulle algklassiõpetaja kombel selgitada oma arusaama asjadest, vürtsitades seda ehtsa diktaatori kärkimisega: JÄÄB NÜÜD MEELDE?
   Ainult et minult ei võta keegi ära õigust nõuda vastuseid, isegi neilt, keda ma valinud olen.Sm.Nojah aga seda ei mõista.

 • Avatar

  Olen absoluutselt kindel, et EKRE toetus tõuseb veelgi, sest nad on märganud üle hulga aja ka oma eesti inimesi ning oskavad ja tahavad nendega rääkida. Siiber juba igasuguste kummaliste vähemuste eelistamist. Kõik olgu seaduste ja elu ees Eestimaal võrdsed.

 • Avatar

  Samas on Ekspressi eesmärk valitsuses (armu)kadedust tekitada, seda on ka varem proovitud, et Jüri Ratast alandada ja EKRE ning Keski vahel kiilu lüüa. Tegelikult on meil ka ülimalt asjalik ja tasakaalukas peaminister. EKRE mehed, ei tasu unustada, et Ekspressi eesmärk on vaid ja vaid Reformierakonna valitsusse saamine, ei usu mina, et see tallalakkujate seltskond midagi niisama heast tahtest teeb.

  • Avatar

   Jah, väga nõus kommentaariga. Ei saa olla, et keegi üleöö kukub kiitma, sellel on eesmärk. Aga nagu aru olen saanud, on koalitsioonil asi selge… on tekkinud usalduslikum suhe… kindlasti ei oodata, et teine noa selga lööb, aga mine tea, äkki arvestatakse ka sellega… igal juhul EKRE ei ole noa selgalööja kui mõelda, et isa-Kallas, kui taipas, mis toimub, helistas… kõik oleks olnud teisiti… mul on hea meel, et EKRE on näidanud tõelist poliitilist tarkust, läbinägelikkust ja ettenägelikkust ja annaks taevas, et ei tuleks võimu/vaimupimedust, ainult jalad maas ja vaim selge on võimalik säilitada lugupidamist. Etdu selles!

 • Avatar

  Jah, lihtne ja inimlik olemisviis – mõtle oma peaga – on Refi-erakonnale ületamatuks takistuseks saanud, ja jäänudki…

  • Avatar
   Elmer Hill

   Kelle peaga tuleb nüüd mõtelda, Martin Helme?
   Mäletan Edgar Savisaare kuulsat lauset: Miks te valetate?Niisiss, kes valetab?

   • Avatar
    Elmer Hill

    Majandus- ja taristuminister Taavi Aas tõi välja, et kuigi EKRE liidrid Mart ja Martin Helme rääkisid ühes raadiosaates, et nemad on Rail Baltica „suures osas seisma pannud“, on nad sisuliselt ikka selle rajamisele kaasa aidanud.

    „Keskkonnaminister Rene Kokk mõtles kaasa, kuidas ühendust Euroopaga ehitada keskkonnasäästlikumalt ja rahandusminister Martin Helme seisis Euroopa Liidus uue perioodi rahajagamisel Rail Balticu eest niisama kindlalt nagu Antant’i Läänerinne,“ ütles Aas.

    „Mina Rail Balticu edenemise pärast ei muretseks. Koalitsioonileping ütleb selgelt, et läheme ühenduse ehitusega edasi. Martin Helme allkirjaga Rail Balticu investeeringute kavas on toodud välja üle 30 konkreetselt raudtee ehitusega seotud objekti… Valitsuse ülemus, rahva poolt valitud Riigikogu, on ratifitseerinud leppe Läti ja Leeduga, et Rail Baltic valmib.“
    Nii räägib S,Aas Kesknädalas.Ehk vastate, Martin Helme, või peate KaKa kõrvale istuma?

   • Avatar

    See, et Rail Baltic on koalitsioonilepingus ei tähenda, et seda võib ehitada ebaseaduslikult: tasuvuse kohta valetades. Kui pärast selgub, et tasuvuse jm. kohta valetati, siis nõuab EL oma raha tagasi. Täpselt nagu tehti eelmise presidendi Ärma rahadega ja selle pidi riik ise kinni maksma.

    Seega keegi ei keela EKRE-l lüüa rusikas lauale ja öelda, et teeme aga ainult ühel tingimusel: seaduslikult, nii nagu EL toetuste seadused nõuavad!
    Kui eelmine põllumajandusminister lahti lasti siis Ratas ütles, et poliitik ei tohi valetada. Seega alustagu endast! Ära valeta, et RB on kasulik – eksperdid on selle ümber lükanud.

    See EKRE hakkab juba närvidele käima. Kesk teeb mis tahab ja rikub seadusi pervertidele raha jagades, Rail Baltiku kohta vassides jm. ja mida teeb EKRE? Ootaks, et EKRE on sama kindlameene kui Kesk oma asjade ajamises.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused