Martin Helme teadusrahastusest: “Eesti keelt, kirjandust ja kultuuri ei saa käsitleda “rahvusvahelise konkurentsi” tingimustes”

Eesti, Uudised,
Martin Helme

Viimastel päevadel on tekitanud rahvuskultuuri tähtsaks pidavates inimestes pahameelt Eesti Kirjandusmuuseumi ja mitme teise Eesti ainesega tegeleva uurimisasutuse ilmajäämine teadusrahastusest.

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna aseesimees Martin Helme ütles, et üldpoliitiliselt on see teema EKRE-le kui rahvuslikule erakonnale väga oluline.

„See ongi suur probleem. Aastaid tagasi – varasemate valitsuste – ajal juurutatud süsteem, mis seab prioriteediks rahvusvahelistumise, ongi vale,“ ütles Helme, „vähemalt rahvusteaduste seisukohast.“

Ta lisas, et küsimus ei ole raha juurde andmises või mitte andmises vaid selles, mida riik prioriteediks peab. „Eesti keelt, kirjandust, kultuuri, etnograafiat ja ajalugu jm ei saa käsitleda “rahvusvahelise konkurentsi” tingimustes. Teadusrahastuse süsteemi tuleb muuta, see on üks meie eesmärkidest ja sellega tuleb praktiliste tulemusteni jõuda. See on põhiseaduslik imperatiiv,“ lausus Martin Helme.

UU

Kommentaarid

One commentOn Martin Helme teadusrahastusest: “Eesti keelt, kirjandust ja kultuuri ei saa käsitleda “rahvusvahelise konkurentsi” tingimustes”

  • Avatar
    Ministeeriumirott

    Tahte triumf – reformaritest mehitatud riigibürokraatia suudab kõike. Isegi loodusseadustega vastuolus olevat. Kui varemalt oli ministeeriumil “eesti keele arengustrateegia”, siis nüüd on meil “Eesti keelestrateegia”. Kas tajute jõhkralt poliitkorrektset pisierinevust?!

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused