Olümpiakomitee õngitseb valest kohast

Eestimeelne rusikas

Eesti Olümpiakomitee (EOK) juhindub vanast heast Pierre de Coubertin’i loosungist “Tähtis pole võit, vaid osavõtt” ning on asunud ründama paljude teiste eeskujul Eesti Konservatiivset Rahvaerakonda (EKRE). Paraku visati õng ujumisbasseini, kus kala ei leia.

Olümpiakomitee peasekretär Siim Sukles pahandab, et EKRE kasutab valimisreklaamides loosungit “Terve Eesti eest”, mis on EOK poolt registreeritud kaubamärk. Veelgi enam, nagu Eestis ikka kombeks, ähvardatakse kohtu poole pöörduda.

Tegelikult on Patendiametis registreeritud vaid kaubamärk, mitte sõnaühend. Seal on ära toodud kaitse all oleva logo kujutis ja värvid.

Lisaks on välja toodud valdkonnad, kus olümpiakomiteel selle kaubamärgi kasutamiseks õigust evib. Sinna kuuluvad haridus; väljaõpe; koolitus; spordi- ja kultuuritegevus; sportlikuks ajaviiteks rajatiste pakkumine; meelelahutus; konverentside ja seminaride korraldamine ja läbiviimine, kuid mitte poliitika.

Tuletame olümpiaorganisatsioonile, kui eeldatavalt ausa mängu mängijaile meelde, et tegelikult on EKRE loosung eelolevate Riigikogu valimiste eel „Eesti eest!“, ning selle ees kasutatakse mõnel pool erinevaid lisandeid, et seda sõnumit konkretiseerida – näiteks „iseseisva“, „jõuka“, „terve“.

Kui Siim Sukles soovitas, et EKRE või tema reklaamibüroo oleks võinud eelnevalt teha väikese Google-otsingu, siis sealt leiame, et kui EOK on kaubamärgi „Terve Eesti eest!“ registreerinud 2016. aastal, siis samanimeline mittetulundusühing eksisteeris juba varem ning kuulub Auris Rätsepale. Tekib küsimus, kas EOK on ka ise selle slõugani kaaperdanud?

Õnneks pole keegi veel registreerinud oma kaubamärgina aktsiaseltsi Eesti Vabariik või meie rahvuslippu.

Kommentaarid