Postimehe faktikontroll pidi tunnistama, et teadus pole kunagi riigilt nii palju raha saanud

Uudised,
- Updated

Rahandusminister Martin Helme väide, nagu ei oleks riik kunagi nii palju teadusele andnud, on õige, tunnistab Postimehe faktikontroll. Jutt käib absoluutarvudest.

Helme oletas, et teadusleppe täitmise edasilükkamisest tõukunud protestide taga võib olla „punaprofessorite vimm praeguse valitsuse vastu“, sest teaduse rahastamine on praegu üldse kõigi aegade rekordtasemel.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Nii palju, kui Eesti riik annab praegu ja järgnevatel aastatel teaduse rahastuseks, pole Eesti riik kunagi andnud teaduse rahastuseks,“ sõnas Helme täna, ning lisas hiljem: „Kui meil ikkagi reaalselt suureneb teaduse rahastus Eestis miljonites eurodes rekordtasemele, siis ma arvan, et see on selgelt poliitiline ažiotaaž siin mingisuguseid streike välja kuulutada või küünlaid kuhugi süütama minna. Ma ei tea, kas see on punaprofessorite vimm praeguse valitsuse vastu või on seal midagi muud taga, aga see ei ole adekvaatne.“

Väide teaduse rahastamise rekordtasemest tekitas Postimehes küsimuse, et kuidas see võimalik on ja miks teadlased siis protesteerivad.

Eesti teaduse rahastamist korraldavalt ja sellel silma peal hoidvalt Eesti Teadusagentuurist öeldi, et absoluutarvudes on Helme väide tõene.

„Rahandusministri Martin Helme väide vastab tõele juhul, kui peetakse silmas absoluutsummasid ja mitte osakaalu SKT-st. Samas tuleb lisada, et nii suur kui Eesti riigieelarve praegu ja järgnevatel aastatel on, pole see ka kunagi varem olnud,“ selgitas Teadusagentuuri tegevjuht Karin Jaanson.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused