Rahvas näitas oma poolehoidu otsedemokraatiale

Uudised,
- Updated
©UU
Pilt meeleavalduselt

Otsedemokraatia edendamise sihtasutus Terve Rahvas korraldas täna 12.03 keskpäeval Toompeal Riigikogu ees piketi rahvaalgatuse õiguse taastamiseks.

Rahumeelsel meeleavaldusel osalesid peale arvukate fotograafide ka EKRE, Roheliste, Elurikkuse Erakonna ja Vabaerakonna poliitikuid.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Meeleavaldus toimus sümboolselt 1934. aasta riigipöörde aastapäeval, kuna just selle sündmuse mõjul läks SE Terve Rahvas hinnangul kaotsi nii 1920. kui ka 1933. aasta põhiseadustega tagatud rahvaalgatuse õigus, mis andis kodanikele võimaluse algatada seaduseelnõusid ja vajadusel ka rahvahääletusi, nii uute seaduste vastuvõtmiseks kui ka riigikogus vastuvõetud seaduste tühistamiseks.

2016. aasta jaanuaris Turu-uuringute AS-i poolt Eesti kodanike seas läbi viidud küsitluse kohaselt 44 protsenti küsitletutest pooldas ja 38 protsenti pigem pooldas põhiseaduse muutmist nii, et rahval oleks õigus algatada rahvahääletusi. Terve Rahvas SA küsitlusele vastanud 277 kandidaadist 83,6 protsenti pooldas siduvaid rahvahääletusi.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused