Reformierakond mängib Kranichi kaasuses taas aegumise peale?

Eesti, Uudised,
- Updated
©Riigikogu.
Heiki Kranich

Reformierakonna poliitiku Heiki Kranichi susserdamine Eesti Loto juhtimise aegadel näib päädivat jokk-iga, nagu on see ka varem oravate kahtlaste tehingute puhul olnud, ning Reformierakond mängib selleski kaasuses asja aegumise peale.

Äripäeva käsutuses olevad dokumendid näitavad, et endine Eesti Loto juht ja praegu Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni kuuluv Heiki Kranich on saanud vähemalt 280 000 euro ulatuses laenu ettevõtja Koit Uusilt, kelle ettevõtte kinnisvaraarendusse tuli riiklik lotofirma ankurrentnikuks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kranichi väitel polnud Uusi ettevõtetel Eesti Loto majaga seonduvate otsuste juures mingit rolli ning omanikusuhted muutusid alles hiljem ja tema ei oska seda kuidagi kommenteerida.

Äripäev väidab aga, et tegelikult oli Eesti Loto maja üüripinda otsides teada, et selle uusarenduse rahastajaks tuleb Uusi osalusega firma EKE Invest ning ka Koit Uus ise tunnistas ajalehele, et sai Halli tänavale rajatavast arendusest teada Kranichi kaudu ning tänu temale üldse maja valmis ehitati.

Selle valguses soovis Riigikogu korruptsioonivastane erikomisjon näha Heiki Kranich majanduslike huvide deklaratsioone ajavahemikus 2009-2018.

Paraku neid pole, sest nende säilitamistähtaeg oli viis aastat: viimane deklaratsiooni esitamiskohustus oli Heiki Kranichil 2013. aastal, selle säilitamistähtaeg sai täis 2018. aastal. Järgmisel aastal need hävitati analoogselt varasemate deklaratsioonidega.

Ka sooviti näha Heiki Kranichi seoseid äriregistris äriühingu W-Trade OÜ-ga, sest Heiki Kranich oli otseselt ise ja kaudselt läbi oma osaühingu selle osanik ajavahemikus 27.05.2014 – 09.03.2018.

Heiki Kranich oli AS Eesti Loto juhatuse liige 18.09.2009-15.11.2018. Uue seaduse jõustumisega automaatset kohustust deklaratsiooni esitamiseks ei olnud ning AS Eesti Loto juhatusele ja nõukogule neid täiendavalt ei kehtestatud.

Kommentaarid

One commentOn Reformierakond mängib Kranichi kaasuses taas aegumise peale?

  • Jüri Kukk

    Omal ajal keskkonnaministeeriumis töötanud inimesed räägivad, kuidas Kranich viis sinna tööle kamba noori naisi, kes hakkasid otsustama kalanduse ja muu taolise üle, omamata seejuures mingisugustki pilti, arusaama ega kompetentsi keskkonnaküsimustes.

Kommentaarid on keelatud

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused