Riigikogu lükkas tagasi EKRE apteegireformi tühistamise ettepaneku

Eesti, Uudised,
- Updated
©UU

Riigikogu lükkas täna tagasi Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) esitatud muudatusettepaneku apteegireformi seaduse sisuliseks tühistamiseks.

Eelnõu tagasi lükkamise poolt hääletas 46 ja vastu 42 rahvasaadikut. Kohal oli 89 riigikogu liiget. Koalitsioonierakondade liikmetest hääletasid eelnõu tagasi lükkamise poolt Enn Eesmaa, Siret Kotka, Oudekki Loone, Tarmo Tamm ja Marika Tuus-Laul.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

EKRE apteegireformi eelnõu näeb ette apteegi omandipiirangu tühistamise, annab haiglaapteekidele õiguse inimestele ravimeid müüa ning lubab apteekidel osta ravimeid otse tootjalt.

Eelnõu kohaselt kehtestati reformi käigus üldapteekide tegevusloa omajate omandistruktuuri osas laialdased piirangud, kuigi tegelikult ei ole olemasolevate apteekide arvu ja omandistruktuuri ning nendes osutatavate teenuste kvaliteediga Eestis probleeme.

Aprillist jõustuva apteegireformiga kaasneb EKRE hinnangul aga maapiirkondades apteegide sulgemine ning hinnatõus.

Sotsiaalkomisjon tegi ettepaneku EKRE apteegireformi eelnõu esimene lugemine lõpetada, 26. veebruaril esimesele lugemisele minevad opositsioonilise Sotsiaaldemokraatliku Erakonna eelnõud soovitas komisjon tagasi lükata.

Sotsiaaldemokraatide eelnõu kohaselt tuleks pikendada nõuetele ülemineku aega tuleva aasta 1. jaanuarini, kuna muidu ei vastaks maa-apteegid tähtajaks nõuetele. Eelnõu kohaselt võiks üldapteeki pidada ka mitu proviisorit, kellele kuulub kokku üle 80 protsendi apteegist.

Sotsiaaldemokraatide teine eelnõu annaks haiglaapteekidele võimaluse ravimeid ise maale tuua ning haiglaapteekidel lisaks haiglaosakondade varustamisele oma haiglates ka ravimite jaemüüki teostada.

Kui ükski eelnõudest läbi ei lähe, siis hakkab alates aprillist kehtima seadus, mis lubab apteeke pidada ainult proviisoritel.

BNS

 

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused