Savisaar raiub endiselt, et on puhas nagu prillikivi ja ähvardab kohtuga

Uudised,
- Updated
Edgar Savisaar
©Scanpix
Edgar Savisaar

Keskerakonna endine esimees Edgar Savisaar kirjutab oma Facebooki leheküljel, et tema pole Hillar Tederile altkäemaksu andnud.

„Kas uus kohtuasi tulekul?“ küsib Savisaar.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ja jätkab: „Mõned ajalehed väidavad, nagu oleks Hillar Teder üleeile kohtus väitnud, et ma olevat temalt altkäemaksu küsinud.
Praktilise ärimehe vaatenurgast võib aru saada, miks Teder kohtus sellise tee enda jaoks valis. See kriminaalasi on tema ärisid ja nende finantseerimist juba pikka aega seganud. See kõik on lihtsalt äri. Nagu minu jaoks poliitika.
Tegelikult tuleb tõdeda, et ega ikka Teder kohtus ei öelnud küll, et ma temalt altkäemaksu küsisin. Ta kinnitas, et tema teada ei olnud ma maadevahetuse plaanist teadlik ega suhelnud ka sel teemal kellegagi. Ja et annetus, mida ma küsisin, oli täiesti seaduslik. Seega ei mingit altkäemaksu. Aga eks millegi tunnistamine oli osa prokuratuuriga sõlmitud vabastavast kokkuleppest. Kas keegi tõesti usub, et üleeilne lahendus ei olnud varem prokuratuuriga kokku lepitud, nagu asjaosalised? Milleks seda varjata ja hämada?
Ehkki peaks olema selge, miks Teder täna nii räägib, tasub meenutada, mida ta ütles 23.09.2015 vahetult pärast seda, kui ta Kaitsepolitsei poolt kinni peeti. Tema ametlik seletus üheksal leheküljel sisaldab näiteks sellist lõiku!
Menetleja küsimus. Kas arutelu käigus seadis hr. Savisaar maade vahetamise võimaluse kuidagi sõltuvusse teie poolsest võimalikust toetusest Keskerakonnale või talle isiklikult?
Hillar Tederi vastus-” kindlasti mitte ei seadnud E. Savisaar maade vahetuse võimalust kuidagi sõltuvusse minu poolsest võimalikust toetusest temale Keskerakonnale või temale isiklikult. Ma pole teinud iial pakkumist tema isiklikuks rahaliseks toetuseks”.
Mina ei ole Tederilt altkäemaksu küsinud ega võtnud, rääkigu ta mis tahes või maksku prokuratuurile palju tahes.
Kui Tederi sellised väited on tõesti olemas, palun oma advokaate valetunnistuse pärast ta ise kohtusse kaevata. Tõsi küll, advokaadid on seisukohal, et esialgu pole nad Tederilt sellist väidet leidnud. Nii, et ikka puhas nagu prillikivi.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused