Sotsist petis Rainer Vakra varastas ülikooli lõputöö

Sots Rainer Vakra teeb aegajalt avaldusi, mis peaksid ka liberaalses maailmas äärmuslikud olema.

Sotsiaaldemokraatliku partei ühe juhtfiguuri Rainer Vakra (37) ülikooli lõputöö on maha kirjutatud Säästva Eesti Instituudi (SEI) raportitest, kirjutab tänane Eesti Ekspress, lisades, et muu hulgas omastas Vakra teise üliõpilase tehtud uurimuse ja esitas selle enda töö pähe. 

Sotsiaaldemokraatliku partei juhatuse liige, Riigikogu keskkonnakomisjoni esimees, aastaid mõjuka keskkonna­spetsialistina esinev ja suisa keskkonnaministriks ihkav Vakra hakkas ajalehe pärimise peale eitama, vassima ja keerutama.

Eelolevastel valimistel Nõmmel ja Mustamäel esinumbrina kandideeriva petturi eriliseks teemaks on prügi- ning pakendimajandus.

Ajaleht paljastab, et tema 2002. aastal Tallinna ülikoolis kaitstud ülikooli lõputöö on aga räme plagiaat, kus on üks-ühele kopeeritud kümnete lehekülgede kaupa SEI raportit.

“See pole ümberjutustus, liiga rohke tsiteerimine ega liiga vähene viitamine. Ilmselgelt on tegu arvutis tehtud copy-paste-tööga. Sama tekst, samad pealkirjad, sama liigendus, samad alapealkirjad, samad allajoonimised, samad esiletõsted, samad teksti sisse põimitud graafikud, isegi kirja- ja tähevead on samad,” kirjeldab Eesti Ekspress sotsiaaldemokraadist keskkonnakomisjoni esimehe valemängu.

SEI poolne projektijuht ja raportite kirjutaja Harri Moora sõnul ei olnud Vakral SEI raportiga mingit seost ning Vakra töös kasutatud küsitluse tegelik autor Keiu Ruus-Lepp on samuti tunnistanud, et küsimustiku tegi tema üksi.

17 aastat tagasi, kui Vakra lõputööd kaitses, oli internetiajastu alles algusjärgus ja seegi aitas kaasa plagiaadi varjamisele, tollaseid raporteid keskkonnaministeerium veebi ei pannud ja nii ammused üliõpilastööd on samuti digiteerimata.

Kommentaarid