Tippsotsi tegelik pale: seks alaealise poisiga

Ligi 29 aastat sotsiaaldemokraatide sekka kuulunud Tõnu Intsu kahtlustatakse seksi ostmises alaealiselt poisilt. Kokku on uurimise all 18 meest üle Eesti.

Alles eelmisel nädalal valiti ta sotsiaaldemokraatide juhatusse, nüüdse skandaali ilmsikstulekul lahkus ta parteist.

Eesti Ekspress kirjutab, et tippsotsi parteist lahkumise põhjus ta enda sõnul oli „üks sügavalt isiklik asi.“ Ta põhjendas lahkumist üldise depressiooni ja kasvanud tööhulgaga.

Kui Ekspress küsis, kas Ints sattus hiljuti politsei huviorbiiti, tunnistas kogenud poliitik, et sattus küll.

Eesti Ekspressi andmetel jäi Ints politseile vahele alaealiselt seksi ostmisega. Intsi väitel on see eksitav info. Samas ütles ta täpsustava küsimuse peale, kas asi on seotud seksuaalkuriteoga, et „ei saa asja kommenteerida.“ Ta selgitas vaikimist asjaoluga, et „minu ees on dokument, mis on kuulutatud asutusesiseseks kasutamiseks aastani 2094.“

Eestis on seks lubatud 14. eluaastast. Aga seksi ostmine alla 18 aasta vanustelt on kriminaalkorras karistatav. Selle eest võib saada kuni kolme aasta pikkuse vangistuse. Ekspressi teada on kõnealuses kuriteos ohver 15-aastane noormees.

Põhja prokuratuuri pressiesindaja Kaarel Kallase sõnul peeti eelmisel nädalal üle Eesti kinni 18 meest, keda kahtlustatakse seksi ostmises alaealistelt viimase kahe aasta jooksul. Seksi müüdi veebi kaudu ning kuriteod toimusid erinevates kohtades.

Kommentaarid