Vaat kus lops: Reformierakond ei usalda Riigikontrolli

Eesti, Uudised,
©Uued Uudised
Kaja Kallas

Reformierakond tegi Erakondade Rahastamise Järelevalve Komisjoni (ERJK) likvideerimise seadusesse ühe muudatusettepaneku, soovides välistada ERJK tööülesannete üleandmise Riigikontrollile.

Eelnõu seletuskirja järgi on ERJK olnud järelvalves efektiivne, tehes alates komisjoni loomisest 2011. aastal kokku 82 ettekirjutust, mis on kõik kohtus kehtivaks tunnistatud.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Sellise ülesande panemine võib tekitada probleeme Riigikontrollile põhiseadusega pandud ülesannete täitmisel,” selgitas Reformierakonna fraktsiooni juht Kaja Kallas muudatusettepanekut.

Mäletatavasti tegid sotsiaaldemokraadid eelnõule Exceli ja arvutiprogrammi abiga 50 000 muudatusettepanekut, mille mõte on takistada selle Eestile seaduse läbiminekut. „Parlamendi töö takistamine on väheseid vahendeid, mida opositsioon saab kasutada, et hoida ära valitsuse võimutsemist,” avameelitses Kallas.

Tuletagem meelde, et Riigikontroll on Eesti maksumaksja huvides ja palgal tegutsev sõltumatu asutus, kelle ülesandeks on uurida, kuidas riik ja kohalikud omavalitsused on maksumaksja raha kulutanud ning mida selle eest pakkunud. Kaja Kallase kõnet kuulates ja opositsiooni tegevust jälgides tundub, et suurima esindatusega Riigikogu saalis istuval Reformierakonnal ei jätku selle institutsiooni vastu sugugi usaldust.

Allikas: ERR

3 commentsOn Vaat kus lops: Reformierakond ei usalda Riigikontrolli

 • Avatar

  Küsimus selles ongi, et Riigikontrolli ülesanne võib olla maksuraha kasutamise kontrollimine, aga annetustel erakondadega ei ole midagi pistmist maksurahadega.

  Keskerakonnaga seoses tekib ilmne kahtlus, et tegemist on “rahapesu”-eelnõuga. Selle varju jääb kahtlus, et EKRE jaoks võib see olla järjekordne katse koondada võimu endale lojaalsete ametnike “süvariigi” kätte, mis võimaldaks nii tõkestamatut korruptsiooni kui ka oleks vahend poliitiliste oponentide represseerimiseks.

 • Avatar

  Küsimus ei ole, mis on õige või vale. Kui Keserakond ja EKRE tahavad midagi muuta, siis sellele peab vastu seisma. Ja veel – Reformierakond seisab ju “dempkraatia ja läbipaistvuse” eest. Ihhihhhiii! Sotsid aga naeruvääristavad nii praegust komisjoni kui Riigikontrolli, aga ka Eesti parlamenti oma 50000 ettepanekuga. Reformierakond peab leidma endale sisulise ja mõistusega liidri, sest Kaja Kallas on ikka totaalselt ära eksinud vastandumisse ja michaliseerumisse.

 • Avatar

  Kas see ikka on usaldamatus? Äkki on lihtlabane hirm? Reformierakond on ju ennekõike tuntud igatsorti korruptsiooni poolest, äkki mõni maksumaksja raha väljavarastamine ei ole veel aeguda jõudnud?

Lisa kommentaar:

Your email address will not be published.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused