Vaatamata meedias maalitud pildile näitab uuring, et meie inimesed on eluga rahul

Uudised,
- Updated
©Scanpix

Tele2 tellitud ning uuringufirma Norstat läbiviidud küsitlusest selgub, et koguni 90 protsenti Eesti elanikest on oma eluga rahul, vastades jaatavalt küsimusele, kas Eestis on üldiselt hea elada.

Uuringu tulemused tõestasid üldjoontes seda, et vihakõned, raev, ärapanemine, vingumine-virisemine, on rohkem sotsiaalmeedia teema, kus aktiivselt toimetav, kuid suhteliselt väike seltskond on suutnud jätta mulje, et tegemist on peavooluga. Seda kõike on võimendanud muidugi opositsioonipoliitikud ja massimeedia.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Tele2 turundusdirektori Ines Estrini sõnul viidi uuring läbi, et selgitada välja, kas elu Eestis on tõesti nii masendav kui uudiste pealkirjade järgi vahest tundub. Kuigi uuring näitab, et eestlastele meeldib kurta, ollakse eluga Eestis siiski rahul.

“Kuigi kurtmine on igapäevase elu osa, siis tegelikult selleks suurt põhjust polegi ning inimesed on oma eluga rahul. Tõenäoliselt on kurtmine üks viis, kuidas eestlased oma elu edendavad, sest nii saab ka probleeme välja selgitada ja lahendada,” rääkis Estrin.

Tänavu aprillis läbiviidud uuringust selgub, et oma eluga olid kõige rohkem rahul 25-34–aastased noored inimesed, kellest 91 protsenti seda kinnitas. Naistest kinnitas rahulolu 88 ning meestest 83 protsenti. Maakondadest oli rahulolu kõrgeim Saare-, Hiiu- ja Tartumaal ning selgelt madalaim Jõgevamaal.

Küsimusele, kas Eestis on hea elada, vastas jaatavalt 90 protsenti inimestest (92 protsenti naistest ja 87 protsenti meestest). Isiklike olmetingimustega oli rahul või enam-vähem rahul 87 protsenti inimestest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused