Valeuudiste kütkeis: paanikat külvatakse igal moel ja igal alal, ka põlenud Austraalia foto on võlts

Maailm, Uudised,
- Updated
©Uued Uudised
Tegelik satelliitfoto Austraalia põlengust.

Inimesed, ärge uskuge kõike, mida meedias levitatakse, sellega võite kergelt haneks minna, sest meedia manipuleerib teiega ja mõjutab sel moel ühiskondade hoiakuid ja masside käitumist. Üks järjekordne vale levib sotsiaalmeedias, et külvata järjekordset paanikat niigi pingeliseks köetud maailmas.

Pildil on justkui söestunud Austraalia manner, mis mõnest otsast veel hiilab ja hõõgub ja mis on väidetavalt rahvusvahelisest kosmosekeskusest (ISS) satelliitfoto.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Reageeringud Facebookis ja mujal on ahastavad ja paanilised stiilis, appi, mis nüüd austraallastest ja eriti pärismaalastest saab. Mõni viskab ka huumorit, et kuhu iganes eestlased lähevad, seal on põlenud maa taga. Osa on võltsingu ka läbi närinud.

Tegelikult ongi tegemist 3D-kujutisega, mille tegi Maalehe andmetel Anthony Hearsey, kes ongi tuntud seesuguste visualiseeringute autorina. Hearsey valmistas selle kujutise Austraaliast ja metsatulekahjude ulatusest ühe kuu jooksul NASA sateliitandmete põhjal. Visualiseeringul on kujutatud metsatulekahjud perioodil 5. detsember 2019 kuni 5. jaanuar 2020. Need on nii-öelda korraga pandud ühte hetkesse. See tähendab, et need ei ole ühel ajal põlevad metsad, vaid põlengud, mis on Austraalias olnud viimase kuu jooksul.

Anthony Hearsey valmistatud pildi jagamisel on sotsiaalmeedias läinud aga käibele ekslik teave, et see on sateliitfoto ja just nii palju alasid oligi pildistamise hetkel tules. Pildi autor on ka ise seda sotsiaalmeedias selgitanud, märkides, et ei arvanud, et pilti nii palju jagatakse ning eksilik teave kulutulena levib.

One commentOn Valeuudiste kütkeis: paanikat külvatakse igal moel ja igal alal, ka põlenud Austraalia foto on võlts

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused