Vandeadvokaat Indrek Teder: Martin Helme jälgis meie põhiseadust

Uudised,
- Updated
Indrek Tederi hinnangul kaitses Martin Helme Eesti suveräänsust.

Endine õiguskantsler, vandeadvokaat Indrek Teder kirjutab homses Eesti Ekspressi arvamusloos, et rahandusminister Martin Helme järgis Euroopa Stabiilsusmehhanismi (ESM) asjus meie põhiseadust ning see küsimus tuleb panna rahvahääletusele.

Kuigi peaminister ja mõned teised poliitikud on kritiseerinud Martin Helmet hääletusel soolotsemises ja selles, justkui oleks ta ületanud oma volitusi, siis selleks, et saada aru, kuidas asjad tegelikult on, tuleb lugeda Indrek Tederi sellekohast kainet ja rahulikku arutlust.

„Mis on Eesti seisukoht, kelle poolt ja kellele on see kujundatud ja kas see on kooskõlas meie põhiseadusega? Vastused nendele küsimustele on mõnevõrra udused. Sisuliselt ESML-i laiendades vähendatakse Eesti suveräänsust,“ kirjutab Teder. „Näen, et praegu hämatakse, et ongi niisama lihtsalt võimalik Eestile rahvusvahelisi kohustusi kaasa toonud rahvusvahelist lepingut laiendada.“

ESM on 2012. aastal asutatud organisatsioon, mille eesmärk on anda tõsistesse rahalistesse raskustesse sattunud euroala liikmesriikidele finantsabi, kui see on hädavajalik euroala finantsstabiilsuse tagamiseks.

Martin Helme hääletas ainsana selle ühehäälsuse põhimõtte poolt.

 

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused