VIDEO: Mart Helme: EKRE pole kõikide Le Peni seisukohtadega nõus, ühisosa on soov edendada rahvusriike

Uudised,
- Updated

Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna (EKRE) juhi Mart Helme sõnul ei tasu Prantsuse poliitiku Marine Le Peni peatsest Eesti visiidist välja lugeda, et EKRE oleks kõigi tema seisukohtadega nõus, samas on ühisosa soov edendada rahvusriike Euroopas.

“Sisuliselt kutsus Le Pen end ise meile külla,” vastas peaministri kohuseid täitnud Helme tänasel valitsuse pressikonverentsil, lisades, et kindlasti ei poolda EKRE kõiki seisukohti, mida Le Pen on väljendanud. Helme tõi esile, et Le Pen toetab näiteks samasooliste kooselu ja veel mitmeid vasakpoolseid seisukohti majanduse valdkonnas ning mujal.

Kui Le Pen on varem väitnud, et Krimmi liitmine Venemaaga on olnud igati seaduspärane, siis Helme sõnul on EKRE kindla seisukoha järgi Krimmi annekteerimine täiesti vastuvõetamatu. „Aga kui me muretseme Krimmi pärast, siis, sõbrad, muretseme ka selle pärast, et 5,2 protsenti Eesti territooriumist on endiselt Vene Föderatsiooni kontrolli all.“

Küll aga on EKRE-l Le Peniga ühisosa võitluses Euroopa bürokratiseerimise ja võimu Brüsselisse koondumise vastu. “Me näeme Euroopat rahvusriikide liiduna, mitte föderatsioonina. Oleme huvitatud, et Euroopa Parlamendis jätkaksid rahvusmeelsed jõud võimalikult tugevalt,” lisas Helme, märkides, et järgmises Euroopa Parlamendis oleks rahvusmeelsed jõud võimalikult tugevad.

Marine Le Pen külastab järgmise nädala teisipäeval Eestit seoses Euroopa Parlamendi valimiste kampaaniaga.

 

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused