Võõrtööliste halb mõju: Tallinna üürihinnad on kerkinud lakke

Majandus, Uudised,
©Uued Uudised
Lasnamäe.

Kuna Tallinna tuleb üha rohkem tööotsijaid kolmandatest riikidest, eriti Ukrainast, oli ka üüriturg Eestis eelmisel aastal aktiivne ja hinnad jätkuvalt kerkivad.

Üürikorterite väljarentijad küsisid sügisel kinnisvaraportaalis City24.ee rendipinna tasuks keskmiselt 16,1 eurot ruutmeetri eest, vahendab ERR “Aktuaalset kaamerat”. Portaali arvestuse järgi kasvasid seetõttu üürikorterite pakkumishinnad aastaga 6,4 protsenti.

“Kindlasti mängib siin rolli ka võõrtööjõud, kus tänase hetke seisuga on meil väljastatud ukrainlastele 20 000 lühiajalist tööluba,” selgitas City24 arendusjuht Karin Noppel-Kokerov.

Uus Maa analüütiku Marina Hoduse sõnul on kahe-kolme aasta jooksul üürihinnad tõusnud lausa kümme protsenti. Kahetoaline renoveeritud korter Tallinna magalarajoonis maksab kuni 400 eurot kuus. Uutes majades on tema hinnangul aga üürihindade lagi käes, neid saab lubada kõrgelt tasustatud IT-spetsialist. “Nad on päris krõbedad juba uutes majades, näiteks kahetoaline korter, selline keskmine, hästi sisustatud maksab 850 eurot.”

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused