Äsja eemaldas Kumu oma näitusel Eduard Wiiralti „Neegripeade” nimest täiendsõna. „Pipi Pikksuka” uustrükkides pole enam ka neegrikuningat. Eesti Päevaleht uuris erinevatelt arvajatelt, kas ongi aeg „vastuoluline nimetus igapäevaelust kõrvaldada“. Teiste seas küsiti arvamust EKRE poliitikult, ajaloolaselt Jaak Valgelt, kes ütles, et keelamine tekitab üksnes trotsi.
Jaak Valge: „Kui selle sõna kasutamine solvab Aafrika päritolu inimesi, katsuvad viisakad inimesed sellest hoiduda. Ent kui selle sõna kasutamise lõpetamist nõuavad vasakliberaalsed aktivistid, juurutades uuskeelt, siis ei ole tegemist viisakusega, vaid taotlusega allutada keel domineerivale ideoloogiale. Selle kasutamise eest hurjutamine on hoopis kontraproduktiivne, tekitab trotsi. Seega võidakse seda sõna hakata hoopis rohkem kasutama, vähemalt omavahel, aga mitte soovist mustanahalisi solvata, vaid protesti märgiks uuskeele juurutamise vastu.“
Ta lisas, et mineviku tsenseerimine ükspuha mis vormis, kas omaaegsete pildiallkirjade muutmise või tekstide „korrigeerimisega” on hoopis veider, et mitte öelda totter, sest minevikku ennast me muuta ei saa. „Pealegi ei olnudki sõna „neeger” minevikus halvustav, vähemalt Eestis. Meil on oma ajalugu,“ lausus ta.