Indrek Kalda – bassihäälne muusik ja tõeline Eesti patrioot

INDREK KALDA

EKRE ridades Riigikokku kandideeriv ja paljude poolt armastatud muusik Indrek Kalda, keda teatakse erinevatest muusikalistest kooslustest madala laulutämbri ja eeskätt viiulimängu järgi, on puutunud poliitikaga kokku juba varasematelgi aastatel.

Miks just Eesti Konservatiivne Rahvaerakond? „Täna on seis selline, et keegi peab ju rahvuslikkust ning rahvuslust alal hoidvat arengut pooldava seisukoha välja ütlema. Ja selleks sobivad just need inimesed, kes ei ole sõltuvad parteilisest toiduahelast,” ütleb poliitikasse sukeldunud muusik, kes peab end nende inimeste hulka kuuluvaks, kes saavad ise oma eluga hakkama, kellel on kindel rahvus, kindel kodumaa, kindel sugu ning veendumused.

EKRE ridades kandideeris Indrek Kalda ka kohalikel valimistel ning praegu kuulubki ta Tartu linnavolikogu EKRE fraktsiooni, olles seal ka kultuurikomisjoni aseesimees.

Indrek Kalda: „Olen oma rahvusega rahul, ei pea seda teistest ei paremaks ega ka halvemaks ning hindan kõrgelt rahvaste head läbisaamist. Samas pean oluliseks Eesti Vabariigi põhiseaduse järgimist ning taunin igasuguseid püüdeid nõrgestada rahvusriigi toimimist ja eestlaste kui meie maa põlisasukate õiguste eiramist.”

Indrek Kalda osaleb valimistel sellepärast, et peab oluliseks rahvuslike ja Eestist ning eestlastest hoolivate inimeste jõudmist valitsusse – see annaks lootuse näha, et unistused vabast, töökast ning sõbralikust Eestist pole olnud asjata ning eestlusel ja Eestimaal on veel tulevikku.

Varem kuulus Indrek Kalda IRL-i leeri, kuid pärast erinevaid skandaale ning nõndanimetatud elamislubade saagat ei pidanud ta võimalikuks seal jätkata. Ta ei suutnud uskuda, et neis asjus tegutseti juhtkonna teadmata.

Indrek Kalda toimetab muusikavallas erinevates žanrites ja koosseisudes juba üle neljakümne aasta. Praegu on ta põhitegevus seotud koosseisuga Kaunimate Aastate Vennaskond, ansambliga Justament ning musitseerimine ning kontserttegevus koos omaenda poja Paul Kristjaniga. Mis saaks olla ühe muusikust isa suurem unistus, kui see, et poeg astub tema jälgedes ning et saab ka ühiselt kontserte anda.

Ma leian mõistmist publikust, kes teab, mis on elu, armastus, kodu, igatsus ja lein. Minu muusika on nišitoode. See on hoopis teine asi kui see, mis läheb massidele,” on Indrek Kalda oma muusikast rääkinud.

Muide, rindelaule esitavas trios Lindpriid on just Indrek Kalda see, kes kannab Eesti metsavenna riietust. Seegi detail iseloomustab teda kui tõelist Eesti patriooti.

Lisaks muusikale ja poliitikale tegutseb Võrust pärit Indrek Kalda ka Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias õpetajana.

Muusikutee on teda viinud paljudesse paikadesse üle maailma ning ta on osalenud väga paljude heliplaatide salvestamisel.

Ansamblid, kus Indrek Kalda tegutseb või on tegutsenud:
Justament, Lindpriid, Kaunimate Aastate Vennaskond, Kukerpillid, Jäääär, alates 2013. aastast musitseerib ka koos poja Paul Kristjaniga

Kommentaarid