Ajakirjandusekspert Tiit Hennoste: jälgin Uusi Uudiseid, et saada meediast tasakaalustatud pilti

Eesti, Varia,
- Updated

Eesti üks autoriteetsemaid meediaeksperte, ajakirjandusõppejõud Tiit Hennoste märkis ajakirjandusõppe rajaja Juhan Peegli sünniaastapäeva auks peetud telesaates „Suud puhtaks“, et ta loeb peavoolumeedia kõrval ka Uusi Uudiseid ja teisi alternatiivseid kanaleid, et saada toimuvast tasakaalustavamat pilti, sest osadest teemadest suuremad ajalehed ei räägi.

„Ma loen neid iga päev ja loen iga päev mitu korda neid asju. Hea küll, ma olen võib olla natuke meediahull. Aga ikkagi. Ma näen seal teisi vaatenurki ja ma näen seal teistmoodi teemasid ja ma näen sealt teistmoodi inimesi kõnelemas,“ rääkis Hennoste Uutest Uudistest.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Sel nädalal ETV kavas olnud saates oli teemaks, kas Eesti ajakirjandus on kallutatud. Kus sõna said peamiselt ajakirjanikud ise.

Muu hulgas märkis endine Eesti Päevalehe peatoimetaja Kalle Muuli, et pärast viimatisi Riigikogu valimisi, kui valitsusse kaasati EKRE, muutus ajakirjandus justkui omaette poliitiliseks parteiks, mis võitles ühe teise poliitilise parteiga.

Uued Uudised on uudiste- ja arvamusportaal, mis kajastab ja mõtestab meie ümber toimuvat läbi rahvuskonservatiivse vaatevinkli.

UU

Vaatad saadet: https://arhiiv.err.ee/vaata/suud-puhtaks-ajakirjanduse-kallutatus

8 commentsOn Ajakirjandusekspert Tiit Hennoste: jälgin Uusi Uudiseid, et saada meediast tasakaalustatud pilti

 • Avatar

  Ei ole siin tegemist mingi vihaga. Kuidagi peab need ilmselged probleemid ju lahendama. Ma olen mõelnud, et kuhu see on takerdunud. EKRE ministrid on nii tegusad, et neil ei saagi jätkuda enam aega nö meie poolt nähtavate probleemidega tegelemiseks. Mis oleks lahendus? Võibolla tuleks võtta iga põhiteemaga tegelemiseks nõunikud (riigil on raha nagu raba, mulle ei ole mõtet vastupidist udu ajada), vot sina tegeled sellega, sina sellega jne. Aru annad vot selleks ajaks, millised oleksid lahendused jne. Mul on tunne, et helmed on koalitsioonikaaslaste poolt meelega nii rakkesse pandud, et nad mingil juhul ei tegeleks nö rahva teemadega. Nõunike palkamine oleks justkui üks lahendus. Seltsis segasem, pakkugem keegi veel lahendusi välja. Nende teemadega tuleb ju tegeleda. Malle Pärn jt kirjutavad iga nädal tõesti tõsistest probleemidest, no hakkame neid siis kuidagi lahendama.

 • Avatar
  inna seinre

  Vaino tegi hea saate.Oli nii- ja naasugust rahvast ja kõigile anti sõna,hoolimata ilmavaatest.
  Olen samuti kaalunud koalisatsiooni tegemisi ning kuigi kõik ei ole kohe korras ja tehakse ka rutakaid otsuseid,siiski asi liigub.Eriti tubli oli valitsus selle viirusega toimetulemisega. Kui Ekret ei oleks siis oleks ju ainult peenhäälestamine.EKRE julgeb välja öelda,mida teised mõtlevad ja see on hea.Loodan,et ka see minestamine riigikogus saab ükskord lõpu.EKRE on teinud endale UU ja raadiosaate,suurepärane Serviti ja Poolkuu,samuti Erik Bahovski head saated.Minule on need väga olulised.Tuult tiibadesse.

  • Avatar
   Täpsustus

   🙂 SiVisPacemit teeb Boltowski, mitte Bahovski.
   Väike Eesti, väike ajakirjandus ja kaks sarnase nimega meest. Mul endal läheb ka segamini -üks on Erik ja teine on Erkki.
   See muidugi tühiasi. Saam ikkagi vahet teha. Aga ühes Eesti lehes oli korraga kaks Priit Simsonit. Üks oli vist fotograaf ja teine oli ajakirjank ja nad polnud sugulased. 🙂 🙂 🙂

 • Avatar

  Jah, muidugi on hea lugeda mõistlikke artikleid, kus on valupunktid välja toodud ja mis asjad vajaksid lahendusi või muutmist. Kahjuks on jäänud see kõik jutuks. UUeduudised peaks nagu EKRE tegude kirjeldaja olema, aga ei ole ju. Öelge mulle keegi, mida kõigist nendest tõde väljatoovatest artiklitest EKRE on ellu viinud? Mustamäe on nagu Tšernobõl, aga Helmed jahuvad migratsiooni teemal vaid ukrainlastest. Mis on saanud Tallinna Sadama miljonivarastest? Miks on suu vett täis VEB-fondi teemal? Miks ei peatata kuritegelikke riigiametnikke, ebapädevaid riigiametite juhte? Kuhu jäi Estonia uppumise uurimise taasalustamine? Miks ei suudeta kontrollida julgeolekuasutusi? Miks jätkub riigiametites kohutav laristamine? Miks jätkub pervertide rahastamine? Jne, jne, probleemide lahendamiseni ei ole jõutud, ega tahetagi. EKRE on soinistunud, valetab rahvale vaid võimul olemiseks ja tegelikult põhiprobleemidega ei tegelegi.

  • Avatar

   Ei usu et soinistunud (veel?)
   Aga 19 kohaga ja koalitsioonivalitsuses kiiresti kõike ära ei saa korraldada kahjuks. Selleks on vaja EKREle valida vähemalt 50 kohta (umbes nagu Orbani seltskonnale Ungaris on valitud). Eesti valija peab olema targem ja e-manipuleerimist tuleb üldse vältida. Tegelikult peab selle üldse kinni keerama.

   • Avatar

    Jah, väga nõus. Juba see, et kutsuti koalitsiooni, oli suur võit . Olen ka kannatlik ja loodan, et järgmised valimised toovad ka suure edu. EKRE suurendas ju oma häältesaaki ligi 3x!!! seda ei saa ju alahinnata, aga see on siiski koalitsioonivalitsus. Nii suur hüpe enam pole võimalik…ehkki, miks mitte, siis 2-kordne oleks ideaalne. Loodame, et nii ka läheb – kõik valima!!!

  • Avatar

   Tallinna sadama miljonivaraste kohta küsi reformi(st roti)erakonnast. Miks see Andreas seda Helmedelt küsib? Need vargad olid rotikad!
   Mõnede tegelaste helmede viha hakkab juba idiootlik tunduma.

   • Avatar

    Mingist “helmede vihast” siin vaevalt rääkida saab, ennemini on häda selles, et inimesed ei saa aru, et kuigi valitsuses, on EKRE siiski veel väike tegija ja võitleb üle sajatuhandelise marksistlike poliitlimukate, korrumpeerunud riigiametnike ning muude varganägudest manuliste armeega. Ootused, et asjad hakkavad muutuma olid peale selle valitsuse moodustamist suured, aga kahjuks ollakse koalitsioonis ikkagi kahe vasakpoolse parteiga ning jõudu nende suunamiseks napib. Selline pikemat aega nokk-kinni-saba-lahti olukord jätab tõesti niru mulje nagu oleks EKRE soinistumas, aga praegu on seda veel vara öelda. Kui asjale reaalselt peale vaadata, siis on EKRE valitsusespüsimine nii pikalt juba iseenesest suur saavutus. Loodame, et järgmistel valimistel läheb paremini ja siis võib muutusi juba häälekamalt nõuda.

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused