Eestiski nähtav vasakpoolsete vägivald ähvardab Euroopas täiemõõduliseks terrorismiks kasvada

Rubriik Maailm, Varia On
©ZUMAPRESS.com
Maskidega kaetud näod ja pidev valmidus vägivallatseda ühendab vasakpoolseid alates Londoni demonstrantidest ja lõpetades Taranditega.

Euroopa ja Eesti peavoolumeedia võimendavad “paremäärmuslaste” tegusid, kuid eelistavad vaikida vasakäärmuslaste, eriti Antifa terrorismist.

Veebiplatvormil “Indymedia”, mida kasutavad aktiivselt vasakäärmuslased, kutsutakse üles tapma immigratsioonivastase erakonna Alternatiiv Saksamaale (AfD) parlamendisaadikuid, sealhulgas  Alexander Gaulandi ja Alice Weidelit, ning antakse ka vastavasisulise juhiseid. Näiteks soovitatakse uurida AfD liidrite avalike esinemiste kuupäevi ja vaadata kaardilt, kuidas pärast mõrva lihtsamalt põgeneda saaks.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Muuhulgas soovitatakse tegutseda kahes grupis ja mõrvariteks valida sisserändaja taustaga naised, sest neid kontrollitakse kõige vähem. Osa grupist peaks tegelema AfD liikmete turvameestega, kaks põhimõrvarit aga “tõmbama aeglaselt välja relvad ja tulistama erinevatest kohtadest”, mille järel peaks igaüks põgenema iseseisvalt eri suundades. Relvade osas soovitavad postituse autorid reisida Tšehhi Vabariiki või Austriasse ja omandada seal polümeerkomposiidist valmistatud tulirelvad – “Glock 20 10mm on ideaalne.”

Avalduses selle teema kohta ütles AfD esindaja Petr Bystron: „Ma olin üks esimesi poliitikuid, kes nõudsid Antifa kuulutamist terroristlikuks organisatsiooniks, ja ma loodan, et õiguskaitse reageerib nüüd, enne kui on liiga hilja, vastasel juhul on järgmise ohvri veri valitsuse kätel.”

Postitus “Indymedias” toimus pärast seda, kui eelmisel kuul peksti vasakäärmuslaste poolt koomasse Bremeni AfD esimees Frank Magnitz. Sama veebiplatvorm sai tuntuks siis, kui 2017. aastal Hamburgis toimunud G20 kohtumisega kaasnes vasakäärmuslaste massiline vägivald ja seda koondineeriti “Indymedia” kaudu.

Neljapäeva õhtul toimus Berliinis ühe AfD parlamendiliikme vastu uus rünnak, kus kolm maskeeritud äärmuslast ründasid Neuköllni piirkonnas kohaliku AfD poliitiku autot.

Politsei ütleb, et üks kahtlustatav on endise Stasi informaatori Anetta Kahane juhitava „anti-vihkamise” organisatsiooni Amadeu Antonio Sihtasutus endine töötaja. 39-aastast kahtlustatavat nimetatakse ka äärmusluse eksperdiks ja mitmete rünnakute korraldajaks.

“Vasakpoolsed on Lääne-Euroopas aktiviseerinud rünnakuid erakondade büroode, meeleavalduste ja  politseinike vastu, kuid neid uuritakse Läänes vähe, sest tegu on “heade kuritegudega”, taustaks antikapitalism, antifašism, rassismivastane võitlus, antimilitarism, antiseksism ja nii edasi – vasakpoolse äärmusluse eesmärgid on eksimatult humanistlikud ja tema esindajad näevad ennast õiglasema ühiskonna kandjatena. Aga vägivald aina kasvab, ” väidab Arte TV oma loos “Vasakpoolne vägivald – liikumine protesti ja terrori vahel”.

Arte küsib: kus on piir kriitiliste sotsiaalsete liikumiste ja põhiseaduse vaenlaste vahel ning kas Saksamaal alahinnatakse vasakäärmuslust? Alates 1990. aastatest on vägivald peaaegu kolmekordistunud. 2017. aastal toimus Saksamaal peaaegu 2000 vasakpoolset vägivaldset kuritegu, eelkõige G20 tippkohtumise ajal Hamburgis toimunud arvukate mässude käigus.

Vasakpoolne radikalism seondub tavaliselt midagi blokeerivate protestide, süütamiste, värvirünnakute või kallaletungidega politseiametnike ja parempoolsete poliitikute vastu. Märgata aga on ka otsest terrorismi: sihitud rünnakud hädavajalikele infrastruktuuridele, nagu raudteed, telefonimastid või saatejaamad kui löök „kapitalismi kesknärvisüsteemidele“. Sabotaažijuhtumeid on tuhanded, kusjuures mingi “kõrgema eesmärgi” nimel tehakse miljonitesse ulatuvaid kahjusid.

Eksperdid märgivad, et vasakpoolsete äärmuslike rünnakute korraldamine on üha täiuslikum: nende võrgustik ulatub üle kogu Euroopa, (juurtega Pariisi, Moskvasse, Bilbaosse jne), ja tegevuses arvestatakse üha vähem inimeste kahjustamisega.

Eestis võib klassikalisteks vasakäärmuslikeks rünnakuteks pidada nii Indrek Tarandi provokatsiooni EKRE meeleavalduse vastu kui ka punaprofessor Hartlebi lapsevankrirünnakut Vabaduse väljakul.

Allikad: Arte, Breitbart

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused