Feministlike teadlaste värske avastus: loodusmuuseumide kollektsioonid on seksistlikud!

Rubriik Varia On
- Updated
Tyrannosaurus Rex

Maailma juhtivad loodusloomuuseumid New Yorgis, Washington, Chicagos, Pariisis ja Londonis on seksistlikud, järeldavad teadlased, kes lugesid üle isaste hulga kollektsioonides ja avastasid, et see ületab emaste isendite arvu.

Ajakirjas Proceedings of the Royal Society B ilmunud uuringu kohaselt on isaslinde ja emaslinde vaadeldud kollektsioonides vastavalt 60% – 40% ning imetajate seas 52% – 48%.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Teadlased pakuvad ebavõrdsuse võimalikuks põhjuseks, et kollektsionäärid on huvitatud „efektsete isaste tunnustega liikidest, kel on värviline sulestik ja sarved” ning kipuvad seetõttu kahe silma vahele jätma väiksemaid ja üksluisemaid emasloomi.

Probleem on aga selles, et kui kollektsioonid on ühe soo poole kaldu, siis ei anna need liikidest pädevat pilti, leiavad teadurid.

Samuti juhivad nad tähelepanu, et kollektsioonide koostamise põhimõtted ei ole võrdõiguslikkuse seisukohast viimasel ajal eriti paranenud. Uuringus vaadeldi kollektsioone, mis on koostatud ajavahemikus 1751-2018. „Huvitaval kombel ei näe me olukorra paranemist. Isegi hiljutised kollektsioonid on kallutatud,” märgib üks uuringu autoreid, Londoni loodusajaloo muuseumi töötaja Natalie Cooper.

Nüüd nõuavad uuringu läbiviijad, et muuseumide kollektsioonide soolisi proportsioone kohendataks.

Ehkki uuring on naisõiguslaste seas elevust tekitanud, ei näi ükski neist olla märganud uuringu positiivset poolt. Kui enamik surnud loomi loodusmuuseumis on isased, tähendab see, et vähem emaseid on kollektsionääride poolt tapetud. See peaks ju ometi feministidel tuju rõõmsaks tegema…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused