Henn Põlluaas: “Riigikogu on Eesti rahva demokraatlik esindusorganisatsioon, mis läbi seadusloome kujundab meie elu ning tulevikusihte”

Eesti, Varia,
- Updated

Põhiseaduse 100. sünnipäeva puhul tutvustab Riigikogu esimees Henn Põlluaas põhiseaduse 65. paragrahvi, mis kirjeldab Riigikogu peamisi ülesandeid.

Riigikogu on põhiseaduslik institutsioon, millel on kõrgeim seadusandlik võim Eestis. Riigikogu ülesanded on sätestatud põhiseaduses ning need on seotud eelkõige seaduste ja otsuste vastuvõtmise, parlamentaarse kontrolli ja välissuhtluse arendamisega.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Riigikogu arutab ja võtab vastu seadusi; otsustab rahvahääletuse korraldamise; valib presidendi; annab peaministri kandidaadile volitused valitsuse moodustamiseks; otsustab umbusalduse avaldamise ministritele; võtab vastu riigieelarve; otsustab riigilaenude võtmise üle; kuulutab välja erakorralise ja sõjaseisukorra, mobilisatsiooni ja demobilisatsiooni; nimetab ametisse Riigikohtu ja Eesti Panga esimehe ja nõukogu liikmed, riigikontrolöri, õiguskantsleri ja kaitseväe juhataja; arendab parlamentaarset diplomaatiat ning suhteid teiste riikidega otse ja rahvusvahelistes organisatsioonides; tegeleb välislepingutega ning annab heakskiidu valitsuse välispoliitilistele sammudele,“ selgitab Henn Põlluaas.

Riigikogu töö nähtavaim osa on istungid, aga lisaks käib igapäevane töö ka valdkondlikes komisjonides ja fraktsioonides. „Kõik need ja paljud muud asjad teevadki Riigikogust Eesti rahva demokraatliku esindusorganisatsiooni, mis läbi seadusloome kujundab meie elu ning tulevikusihte,“ märgib Riigikogu esimees.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused