Jaak Madison: Poola presidendivalimiste teemal ärge laske meedial ennast arvude ja rõhuasetustega eksitada

Varia,
- Updated
©UU
Eurosaadik EKRE poolt Jaak Madison.

Europarlamendi saadik Jaak Madison kirjutab sellest, et peavoolumeedia rõhuasetustega ei maksa kaasa minna – 2015. aasta Poola presidendivalimistel sai ka praegu võitnud president Andrzej Duda 51,55% häältest (nüüd 51,21), tollane samuti populaarne vastaskandidaat Bronisław Maria Komorowski 48,45% (praegu Rafal Trzaskowski 48,79%). Kindlasti aga püütakse nüüd väita, nagu oleks Duda vormiliselt lüüa saanud.

“Suurimad õnnesoovid Poola uuesti ametisse valitud presidendile Andrzej Dudale! Iga riigi valimised on nende siseasi, kuid kahtlemata on hetkel Eestil põhjust rahul olla. Duda ametiajal on olnud meie jaoks kaks kõige tähtsamat küsimust õigel kursil:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1) Poola suhted Euroopa Liidu ja Saksamaa. Kuna enamikul meie kodumaistest poliitikutest on sisemine alandlikkus ja orjalikkus Saksamaa ning Euroopa Komisjoni suhtes, siis vähemalt on hea seegi, et Poola suudab hoida kurssi, mis tegelikult teenib ka Eesti huve. Eesti ülesanne on siin hoida häid suhteid ja mitte oma liitlasele nuga selga lüüa, kui sakslased-prantslased käsivad. Olgu siin küsimuseks väärtuspõhine perepoliitika või õigusriigi küsimused – meie jaoks on oluliseim säilitada veel alles jäänud suveräänsust.

2) Duda ametiajal on jõuliselt tugevdatud suhteid NATO ja Ameerika Ühendriikidega. Mida tugevam on Poola, seda väiksem on teoreetiline oht konflikti tekkeks ja kaitstum on strateegiliselt meie jaoks oluline Suwalki koridor.

Meedias üritatakse luua pilti, et Duda võit liberaalist konkurendi üle oli väga napp. Tegelikult oli täpselt sama “napp” see võit ka 2015. aastal, kui Dudat toetas sarnaselt praeguste valimistega üle 51% valijatest. Kuid praegustel valimistel oli osalusprotsent märgatavalt kõrgem, mis pigem annab praegusele valimisvõidule veelgi suurema kaalu, sest Dudat toetas ca 500 000 valijat rohkem kui konkurenti.”

Toimetuselt. Teise vooru osavõtuprotsent oli 68,12, viie aasta eest 55, 34%. Mõlemal korral selgitati võitja teises voorus kahe enam hääli saanud kandidaadi vahel.

2015. aastal kogus kahest enam hääli saanud kandidaadist esimeses voorus Duda 34,76%, Komorowski sai 33,77% häältest. Sel korral kogus Duda esimeses voorus 45,2, Rafal Trzaskowski 28,9 protsenti häältest.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused