Jaak Madison: Poola presidendivalimiste teemal ärge laske meedial ennast arvude ja rõhuasetustega eksitada

Varia,
- Updated
©UU
Eurosaadik EKRE poolt Jaak Madison.

Europarlamendi saadik Jaak Madison kirjutab sellest, et peavoolumeedia rõhuasetustega ei maksa kaasa minna – 2015. aasta Poola presidendivalimistel sai ka praegu võitnud president Andrzej Duda 51,55% häältest (nüüd 51,21), tollane samuti populaarne vastaskandidaat Bronisław Maria Komorowski 48,45% (praegu Rafal Trzaskowski 48,79%). Kindlasti aga püütakse nüüd väita, nagu oleks Duda vormiliselt lüüa saanud.

“Suurimad õnnesoovid Poola uuesti ametisse valitud presidendile Andrzej Dudale! Iga riigi valimised on nende siseasi, kuid kahtlemata on hetkel Eestil põhjust rahul olla. Duda ametiajal on olnud meie jaoks kaks kõige tähtsamat küsimust õigel kursil:

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

1) Poola suhted Euroopa Liidu ja Saksamaa. Kuna enamikul meie kodumaistest poliitikutest on sisemine alandlikkus ja orjalikkus Saksamaa ning Euroopa Komisjoni suhtes, siis vähemalt on hea seegi, et Poola suudab hoida kurssi, mis tegelikult teenib ka Eesti huve. Eesti ülesanne on siin hoida häid suhteid ja mitte oma liitlasele nuga selga lüüa, kui sakslased-prantslased käsivad. Olgu siin küsimuseks väärtuspõhine perepoliitika või õigusriigi küsimused – meie jaoks on oluliseim säilitada veel alles jäänud suveräänsust.

2) Duda ametiajal on jõuliselt tugevdatud suhteid NATO ja Ameerika Ühendriikidega. Mida tugevam on Poola, seda väiksem on teoreetiline oht konflikti tekkeks ja kaitstum on strateegiliselt meie jaoks oluline Suwalki koridor.

Meedias üritatakse luua pilti, et Duda võit liberaalist konkurendi üle oli väga napp. Tegelikult oli täpselt sama “napp” see võit ka 2015. aastal, kui Dudat toetas sarnaselt praeguste valimistega üle 51% valijatest. Kuid praegustel valimistel oli osalusprotsent märgatavalt kõrgem, mis pigem annab praegusele valimisvõidule veelgi suurema kaalu, sest Dudat toetas ca 500 000 valijat rohkem kui konkurenti.”

Toimetuselt. Teise vooru osavõtuprotsent oli 68,12, viie aasta eest 55, 34%. Mõlemal korral selgitati võitja teises voorus kahe enam hääli saanud kandidaadi vahel.

2015. aastal kogus kahest enam hääli saanud kandidaadist esimeses voorus Duda 34,76%, Komorowski sai 33,77% häältest. Sel korral kogus Duda esimeses voorus 45,2, Rafal Trzaskowski 28,9 protsenti häältest.

7 commentsOn Jaak Madison: Poola presidendivalimiste teemal ärge laske meedial ennast arvude ja rõhuasetustega eksitada

 • Avatar

  Tänu jumalale on veel selliseid poliitikuid ja juhte muidu oleks terve Euroopa uppunud punaliberaalsesse sõnnikusse.Senikaua kuni on meil veel selliseid inimesi on lootus täielikust hävingust pääseda.

 • Avatar

  Nõus, kahe käega suveräänsuse poolt. Aga miks siis Eesti ajakirjandus ja poliitikud avalikult prantsuse daamiga käituvad ebaviisakalt. Tema idee on ju iseseisvus igal riigil eraldi euroliidus.

 • Avatar
  Aigar Ajaots

  Pederaalne marksism on kui jonniv tita, kes pole saanud oma tahtmist. Kaua seda kurjuseideoloogiat, kelle inimsusevastaste kuritegudega mõrvatud miljoneid, kannatada kavatsetakse?

 • Avatar

  Kas ma nägin und? Eile vist oli viide videole, Jaak Madisoni kommentaar Brüsseli teemadel ja Merkelist jm.
  Artiklikeses video asemel valge leht. Kas YT blokeeris, oletan?
  Peatage maailm, ma tahan maha minna…

 • Avatar
  uskmatu-toomas

  “Eesti ülesanne on siin hoida häid suhteid ja mitte oma liitlasele nuga selga lüüa, kui sakslased-prantslased käsivad. Olgu siin küsimuseks väärtuspõhine perepoliitika või õigusriigi küsimused – meie jaoks on oluliseim säilitada veel alles jäänud suveräänsust.”
  Just nii härra Madisson-ükskõik mida,millal ja mis moodi ette võetakse on meie ülesanne lõuad pidada ja edasi lömitada !

  • Avatar
   krijgsvolk

   Kas organism, nimetusega “uskumatu-toomas” omab mõtlemisvõimet? Kas nimetet organism, ainurakne ilmselgelt, kogu Eesti Vabariigi Euroliidus viibitud perioodil ei ole aru saanud kuidas “vana- euroopa”suurriigid ainult endale kasulikku poliitikat ajavad ja koos Ida- Euroopat kotivad!??
   Kas nimetatud pealkirjaga ainurakne ei tea, kuidas meie põllumehi lüpsti, lüpstakse ja jäädakse lüpsma igatsugu toetustega. Kikilips oli tollal, läbirääkimiste ajal, välisminister ja ülbitses avalikult: “Me ei esita mingeid tingimusi ega nõudmisi… 🙁 Ja millise kiirusega suleti üksteise järel läbirääkimiste peatükid… Lambakari, aga mitte valitsus oli!
   Ja jewroliidu “ühtse” põllumajanduspoliitika ainus eesmärk on esmalt, kaugelt paremates klimaatilistes tingimustes asuva, Prantsusmaa,( Saab muide ca 40% kogu jewroliidu põllumajandustoetustest!!!),siis Itaalia, Hispaania jt põllumajanduse poputamine, Visegradi riigid ja Baltimaad vaadaku ise kuidas saavad ja kui ei saa siis on see sügavalt nende isiklik asi… Šeriffi ju indiaanlaste probleemid ei huvita! 🙂 jnejnejne…
   Vana ja tark poliitikarahvas, inglased on öelnud: “Poliitikas ei ole ei sõpru ega vaenlasi, poliitikas on ainult huvid!” Ja meie riigi ellujäämise huvides peame hoidmma häid sõjalis-poliitilisi suhteid USA-ga, Poolaga, Ungariga jt Visegradi riikidega ja Läti- Leeduga.
   Venemaad ootab ees uus Segaduste Aeg ja riigi lagunemine, kuna kolooniad, nagu Kaug- Ida ja Siber lahkuvad lõpuks impeeriumist.
   Aga haavatud kiskja on ohtlik!
   Lihtsalt Gallia kukk tundub militaarselt impotent olema ja germaanlased ei mõista enam militaarjõu vajadust, kuna on ennast kõigis maailma asjus süüditunnistamisel segaseks tunnistanud. Ja teised, peale USA? Noh ehk britid, võib olla… teised ei ole arvestatavad juba poliitliselt.
   Organism, pealkirjaga “uskumatu- toomas” võiks teinekord lisaks nürile lahmimisele ka lugemise ning mõtlemisega tegelda, nii vahelduse mõttes ja kasvõi mõni kordki! 🙂

Kommentaarid on keelatud

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused