Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Kas sotside uus juht Indrek Saar näeb EKRE-t ka oma märgades unenägudes?

-
10.06.2019
Üle noatera parlamenti pääsenud Indrek Saar koos teise tuntud huligaanitseja Indrek Tarandiga, kes Riigikokku ei jõudnudki.
© Scanpix

Napi häälteenamusega Sotsiaaldemokraatliku Erakonna (SDE) esimeheks valitud Indrek Saar ei saanud ka oma kongressikõnes ega sellele järgnenud intervjuudes EKRE-st üle ega ümber.

Nii ütles ta pühapäeval “Aktuaalsele kaamerale” antud intervjuus, et SDE-l on Eesti Konservatiivse Rahvaerakonnaga (EKRE) nii mõneski sotsiaalmajanduslikus küsimuses samasugused seisukohad, kuid arusaam demokraatiast ja inimõigustest on kahel parteil vastupidised.

Ta üritas leida rahvuskonservatiividega ühiseid punkte, kuigi poliitilises spektris ollakse loomulikult täiesti vastandvärvid.

Postimehele ütles Saar, et sotsiaaldemokraadid ei pea ilmtingimata hommikust õhtuni EKRE-le vastanduma.

Kõigele vaatamata ütles ülinapilt parlamenti pääsenud endine kultuuriminister otse välja, et ta väga loodab, et praegune koalitsioon väga kaua ei püsi.

Sotside kolmest kandidaadist oli Saar see, kes soovis parteis kõige vähem muutusi ning hääletustulemusega ei olnud rahul hulk sotse.

Ehkki kunagine Rakvere teatri ja NO teatri juht Indrek Saar oli eelmise valitsuse kultuuriminister, ei hinnanud valijad teda sugugi kõrgelt ning parlamendi pääses Lääne-Virumaa valimisringkonnas kandideerides 1331 häält kogunud Saar vaid tänu oma kõrgele positsioonile erakonna üldnimekirjas.

Erakonna esimehe valimiste esimeses voorus hääletas Lauri Läänemetsa poolt 164, Indrek Saare poolt 157 ja Riina Sikkuti poolt 120 üldkogu delegaati. Seega Sikkut langes välja.

Teises voorus sai Indrek Saar 231 häält Lauri Läänemetsa 201 hääle vastu ning üldkogu kinnitas Saare sotsiaaldemokraatide uueks esimeheks, mi9llest mees on juba aastaid unistanud.

Sotside peasekretäriks võttis Saar oma vana seltsimehe Rannar Vassiljevi, kes ebaõnnestus nii Rakvere linnapeana kui ka sotsiaalministrina ning üle-eelmistel Riigikogu valimistel jäi ka parlamendi ukse taha.