Kas TTV muutus liiga populaarseks?

Varia,
©Kuvatõmmis / Tallinna TV
Tallinna TV saate “Otse kümnesse” poster.

Tallinna TV-d ei tohi panna puuri, kirjutab selle telekanali kauaaegne töötaja Mart Ummelas. Tallinna TV ümber marineeritud kurgi hooajal üles köetud kampaaniat tuleks tema hinnangul võtta rahulikult ning sellest mitte eriti välja teha ei Tallinna linnavõimul ega selle televisiooni tublil personalil ning kümnetel autoritel.

„Kui meie tubli presidendiproua tuli uue valitsuse ametisse vannutamisele ilmselt otse jõusaalist dressipluusis kirjaga „Sõna on vaba“, lootsid ehk paljud, et president peabki OMA sõna. Nagu me teame, mingit reaalset sõnavabaduse õilmitsemist pole viimastel kuudel Eestis olnud,“ kirjutab Ummelas.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Ta leiab, et valitsuse 100 kriitikavaba päeva kujunesid vihakõnest tiineteks päevadeks, kui valitsust said sõimata ja lahmivalt süüdistada kõik meie roosad, mürkrohelised ja kollased: „Nagu selgus, on meil tõesti sõna vaba, kuid vaid selles oma puuris, mille trellideks on peavoolumeedia väljaanded, kus saavad esineda vaid tänase opositsiooni süljesuurtükid. Muidugi puurist tehtaval poliitikal on väga kaitstud seisund, kuid kui kaua siis sellest väljapool olevad ilma selle „vaba“ sõnata meediakanalid ja kogu poliitikast huvitatud rahvas seda tõsiselt võtaks? Ega võtagi ning tahaks selle puuri võimalikult kähku lammutada, et „vaba sõna“ saaks lõpuks päriselt vabaks.“

Värvikas näide selle kohta, kuidas sellest puurist pidevalt püütakse juhtida protsessi ümberkaudses maailmas, on Ummelase hinnangul  käivitatud ühe viimase puurivälise vaba meedia kanali ehk Tallinna Televisiooni vastu.

„„Roosa löga“ lipukandjad Delfi ja Eesti Päevaleht korjasid sel nädalal taas tühjast kohast üles teema TTV võimaliku sulgemise kohta. Kas pole nii, et niinimetatud hapukurgihooajal pole meie peavoolumeedial midagi muud teha kui üles korjata vahepeal ununenud teemasid? Äsja „hiilgasid“ sellel suunal EKRE vastu igasugu juhusõnu üles korjates kogenud propagandistid Sildam ja Rebane. Kui ikka midagi mõistlikku pole öelda, viskame veidi äädikat vanadele kurkidele peale ja saame juba marineeritud kurgi hooaja,“ hindab Ummelas.

Tema arvates peale TTV-ga midagi lahti peale selle, et kanal muutus üha populaarsemaks ning suutis välja murda Tallinna volikogu opositsiooni käeraudadest. Muidugi sai see toimuda vaid teatavate möönduste hinnaga kanali ajakirjandusliku kvaliteedi ja mõjujõu osalt. TTV tõi aastatel 2011- 2015 paljude inimeste teadvusse tagasi Keskerakonna, mida 17 aastat Reformierakonna piiramistornidest oli pommitatud. Keskerakond moodustas valitsuse. Taga hullemaks, rahvuslik-konservatiivse maailmavaate ja seejärel EKRE esindajad pääsesid üle-eestilisse eetrisse „Vaba mõtte klubis“ oma seisukohtade vabaks väljendamiseks. Kui samal ajal ERR-i saatesse kogemata sattunud EKRE juhte võisid suvalised reporterihakatised ohjeldamatult peedistada.

Mart Ummelas: „Ehkki ma ei usu, et TTV nüüd kohe kinni pannakse, tekitavad hämmeldust väited, nagu peaks kuidagi oluliselt muutuma programmi sisu ja suunitlus. Mida tähendavad Tallinna-kesksed teemad? Kogu Tallinna TV programm on algusest peale olnud kultuurisaadete rohke, sest üks põhjusi kanali loomiseks oli ju Tallinna saamine Euroopa kultuuripealinnaks. Ent selle kõrval ka avameelseimate poliitiliste ja maailmavaateliste debattide ning ausa meediakriitika kanal.  Mis häda oleks juurde teha näiteks kanal tõukerataste kasutusreeglite või Reidi tee laiuse üle arutlemiseks? Sellega tegeleb ju päevast päeva peavoolumeedia ning selle kolm põhilist telekanalit, unustanud ammu ära kogu Eesti rahva elulised probleemid ning vaikides maha igasugused alternatiivsed hääled Eesti poliitilise stagnatsiooni kritiseerimiseks. Seda ei tohi juhtuda, siis muutub see kanal küll mõttetuks.“

Ummelas küsib, mis olid esimesel poolaastal TTV vaadatuimad saated, mis kogusid iga kord 50-80 000 vaatajakontakti?

Ja vastab: „Need olid debatisaated, mis ei piirdunud selliste munitsipaalprobleemikestega nagu kuhu ehitada Kadriorus uus välikäimla või missuguse kujundusega pargipink panna Pae parki. Muidugi ka viimati mainitud teemad võiksid olla kajastatud, aga kindlasti mitte arvamusliidrite ja ausate mõtlejate debatina. Muidugi meeldiks puurist tulistavale seltskonnale jätkata oma ettekujutusega (vangistatud) vabast sõnast. Seepärast Tallinna TV ümber marineeritud kurgi hooajal üles köetud kampaaniat tuleks võtta rahulikult ning sellest mitte eriti välja teha ei Tallinna linnavõimul ega selle televisiooni tublil personalil ning kümnetel autoritel. Las koerad hauguvad, karavan liigub edasi!“

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused