Meelelahutuseks: “EKRE 300” toob pärslaste ja spartalaste heitlused tänasesse Eesti poliitikasse

Varia,

Tänapäeval sünnib arvutimaailmas naljakat, vähemnaljakat ja päris tõsist loomingut, mida võib nimetada internetifolklooriks.

Sotsiaalmeedias on liikvel videoklipp, mille aluseks on film “300”, sellest ka uus nimi “EKRE 300”. Kunagised pärslaste vastu võidelnud spartalased ja teised sündmuste osalised on asendatud tänaste Eesti poliitikategelastega ning kõlavad nende avalikkuse ees välja öeldud fraasid.

Tuleb rõhutada, et see klipp pole kuidagi rahvuskonservatiivide valimiskampaaniaga seotud, kuid ilmselgelt on tegu meisse sümpaatiaga suhtuva autoriga, kes kasutab nime Sinine Erutus.

Filmist endast niipalju: Sparta kuningas Leonidas ja 300 Sparta sõjameest võitlevad viimse meheni Pärsia kuninga Xerxes I armee vastu, kuhu kuulub ligi miljon sõdurit. Sellal kui Sparta kuningas võitleb, otsib Sparta kuninganna Gorgo toetust oma abikaasa sõjaväele. Filmi läbib Sparta sõjamehe Diliose seletav tekst.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused