Miks on California majandus languses ja Texase oma mitte – ühe koioti lugu

Satiir, Varia,
Teksaslased on relvafännid. Pilt on illustratiivne. (Foto: Scanpix)

“California kuberner jalutab oma koeraga looduses. Koiott hüppab teele ja ründab kuberneri koera, seejärel hammustab teda. Kuberner tahab midagi teha, kuid ta mäletab filmi Bambi ja mõistab, et peaks jätma asjad sinnapaika, sest koiott käitub viisil, mis talle loomulik.

Ta kutsub loomadega tegeleva talituse. Talitus püüab koioti ja esitab riigile arved 200 dollarit haiguste testimise eest ja 500 dollarit ümberpaigutamise eest. Siis helistab kuberner loomaarstile. Veterinaararst võtab surnud koera ette ja esitab riigile arve 200 dollarit haiguse uuringute eest. Kuberner läheb haiglasse ja maksab koiotilt saadud nakkuste testimise ja haava sidumise eest 3500 dollarit.

Rada, millel see kõik juhtus, on kuueks kuuks suletud, samal ajal kui California kalandus- ja jahindusministeerium korraldab 100 000 dollari suuruse uuringu, veendumaks, et piirkonnas pole veel ohtlikke loomi. Kuberner kulutab riiklikest vahenditest 50 000 dollarit, et rakendada kogukonna jaoks koiottide leviku teadlikkuse suurendamise programmi. Seadusandlik kogu kulutab 2 miljonit dollarit sellele, et kuidas marutaudi kõige paremini ravida ja kuidas see haigus igaveseks maailmast välja juurida.

Kuberneri ihukaitsja vallandati rünnaku peatamata jätmise tõttu. Osariik kulutab 150 000 dollarit uue ihukaitsja palkamiseks ja koolitamiseks koos spetsiaalse koiottide erikursusega. Loomade kaitse organisatsioon (PETA) protestib koioti ümberpaigutamise vastu ja esitab riigi vastu 5 miljoni dollari suuruse hagi.

Ja nüüd siis teine lugu…

Texase kuberner sõidab oma koeraga looduses. Koiott hüppab välja ja üritab teda ja tema koera rünnata. Kuberner laseb koioti maha riigi poolt välja antud püstoliga ja jätkab oma rahulikku teekonda.

Kuberner kulutas 50 senti 38-kaliibrilisele padrunile. Ussid söövad surnud koioti. Kõik.

Sellepärast, sõbrad, California osariigi majandus on languses ja Texase oma mitte.”

Anatoli Gin

Lugu on leitud sotsiaalmeediast

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused