Palju õnne! Vääriline ekrekas Jüri Treufeldt 90

Varia,
- Updated
©UU
Jüri Treufeldt

Äsja 7. jaanuaril tähistas oma 90-ndat sünnipäeva väärikas EKRE Tallinna Haabersti osakonna liige Jüri Treufeldt. Vaatamata kõrgele eale omab härra suurepärast füüsilist ja vaimset vormi ning lööb aktiivselt kaasa nii erakonnatöös kui ka suures poliitikas, eriti just oma teraste kommentaaride kaudu.

Jüri Treufeldt jälgib poliitilist elu nii peavoolumeedias kui ka internetis tähelepanelikult. Viimane asi, mis sundis teda sulge haarama oli Raul Rebase EKRE-t vainav artikkel PM-s, kus rahvuskonservatiive võrreldi “karmi käe” poliitika propageerijana. Jüri küsis seepeale : “Hr. Rebane, kas te üldse teate, mis asi on demokraatia? Miks väike Šveits Euroopa südames ikka nii õitsev ja arenev on? Kas te ei sooviks analoogset süsteemi Eestis rakendada? EKRE on ainus erakond , mis seisab tugevalt otsedemokraatia ja rahva suurema otsustusõiguse eest ja võrrelda teda mingi diktatuuri pooldajana on lihtsalt totter!”

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Jüri Treufeldt sündis 1928 aastal Valgamaal Jõgevestes. Tema lapsepõlv polnud kerge. Pere oli laenuraskustes, kannatati puudust ja tuli teha rakset maatööd. 15-aastaselt pääses poiss napilt raske kopsuhaiguse küüsist. Kooliteed käis Jüri mitmes paigas alates Põltsamaast kuni kooli lõpetamiseni Tallinnas. Ta käis alul kaubandus-kommertstehnikumis ja hiljem lõpetas Tallinna Kalatööstusliku Merekooli (rahvakeeli “kilukas”), kus omandas kaugsõidu tüürimehe ja lähisõidu kapteni kutse. Tööelu mööduski suures osas laevadel, küll abilaevadel, tankeritel ja süvenduslaevadel. 1978. aastal otsustas Jüri jääda koos naisega Rootsi ja tal õnnestus järgi tuua ka lapsed, kaks poega. 1986 aastal sai ta Rootsi kodakondsuse ja töötas aastaid ühes Rootsi Lihakombinaadis külmutus- ja ventilatsiooniseadmete peal.

1991. aasta kui NSV Liit lagunes hakkas Jürit taas kodumaale kiskuma, kuhu ta üsna pea ka perega saabus 1993 aasta paiku. Tükk aega käidi veel Rootsi vahet, aga lõpuks jäi Jüri koos naise ja vanema pojaga Eestisse. Ka Eestis ei tahtnud mees käed rüpes istuda ja töötas legendaarse jäälõhkuja Suur Tõll taastamisel. Hetkel elab Jüri koos naisega Haabersti ühes kõrghoones õdusas avaras korteris, millest avaneb hunnitu vaade Tallinna lahele ja saabuvatele laevadele. Endisele merekarule mõjub see hästi ja meenutab tööd merel.

Head vormi ei ole Jüri kahjustanud liigse napsuvõtu ja tubakaga, sööb mõõdukalt kõike ja käib väljas jalutamas. Ühtegi parteisse ei ole Jüri kuulunud, kuid ainus erakond mis talle meeldib on EKRE, sestap ta 2015 sellesse astuski. Eriliselt põlgab Jüri sotse, kellel tema arvates on küljes mingi mõistuserike, olgu tegu siis kas Rootsi või Eesti sotsidega. Maailma poliitikutest hindab Jüri Donald Trumpi, kes on osteütlemisega tegudeinimene.

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused