Paul Puustusmaa: kriitikud võiks teha mõisted selgeks – hobusevaras pole kriminaal, vaid luuser

Eesti, Varia,
- Updated
©UU
Paul Puustusmaa.

Äsjases KUKU-raadio “Keskpäevatunnis” näitas oma vaimset suutlikkust kogenud ajakirjanik Ainar Ruussaar, kirjutas sotsiaalmeedias Riigikogu saadik Paul Puustusmaa (EKRE) sellest, et kui poliitik ütleb, et kuskil ülikoolis koolitatakse hobusevargaid, siis tähendavat see, et selles koolis kasvatatakse kriminaalkurjategijaid.

„Oh, anna taevas armu …“ kirjutas Puustusmaa. „Ma saan nüüd väita, et tõenäoliselt pole Ruussaar lugenud „Tõde ja õigust“. Samuti on nüüd usutav, et Ruussaar ei tea midagi kalambuurist, aforismidest või kujundlikest väljenditest. Ilmselgelt on Ruussaar üks nendest paljudest “haritud” ajakirjanikest, kes kuuldes, et “laps on pesuveega aknast välja visatud”, tormab kohale politsei ja kiirabiga, et päästa väikese väntsiku elu.“

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Puustusmaa tuletab meie peavoolumeedia “rahvavalgustajale” ja teistele ruussaartele meelde, et “hobusevaras” on meie moodsasse kõnekeelde teisendatav kui luuser, mitte kui kriminaal.

Marju Kõivupuu (TLÜ pärimuskultuuri dotsent) on selgitanud muuhulgas “hobusevaraste” tausta, et väljend „hobusevaras“ on kasutusel ülekantud tähenduses ka leebemas vormis, mispuhul räägiti maalt linna haridust omandama ja selle käigus usutavasti ka halbu kombeid õppima siirdunud noortest meestest.

Hobusevargad olid needki noored, kes läksid õppima või soovisid õppida midagi uut, vanema põlvkonna arvates kerglast ja mitte tõsiseltvõetavat ametit nagu näiteks Jaan Krossi „Wikmani poistest“ tuntud Benno, kes eelistas näitlejaametit klaverivabrikandi omale.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused