Raamatututvustus: „Carpe diem“ – lugemiseks mõtlevale inimesele

Varia,
- Updated
©Uued Uudised
Tutvustav kokkuvõte.

„Mõtlemisraskustega ja lugemisvõimetud inimesed hüüavad järjest enam: kõik on muutunud, maailmas on kõik teistmoodi! Ja keegi ei taha olla ju vanamoodne…

Ligi 25 aastat psühholoogia fundamentaaluuringuid lugenud-uurinud inimesena kinnitan: inimene psüühilise olendina muutunud pole. Maailmaga „tutvumine“ virtuaalselt ei kujunda aga lastel mõisteid ja mõtlemist ennast. Sestap ärge kartke olla vanamoodsad, kui mängus on TEADUS“.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

„Kui õpetaja võtab oma töö aluseks TEADUSE (arengupsühholoogia, didaktika omandamispsühholoogiaga ja tunneb pedagoogika ajalugu) ning mõtestab seda isikupärast-ainest lähtuvalt, siis on tal lihtne töötada – ei pea tõmblema, kuulama asjatundmatuid soovitusi ega tormama mööda elukaugeid seminare-konverentse“.

(Peep Leppik, PhD, pedagoog-metoodik).

55 aastat õpetajana töötanud autor vaatleb taas teaduspõhiselt inimese olulisima võime – MÕTLEMISE (ka lapse arengu) küsimusi tänases kodus-koolis.

Palju on näiteid meie mõtlemisvõime (ka arukuse – IQ) langusest Eestis ja maailmas mujalgi ning eks minda ka nende PÕHJUSTE juurde. Siin on abiks veel ulatuslik soovituslik kirjandus, vihjed autori loengutele TTÜs ja TÜs ning tema digiteeritud raamatutele (kõik veebis tasuta).

Samas antakse mõista, et see raamatuke (Peep Leppik „Carpe diem“, Eesti Ülikoolide Kirjastus, 2020, 79 lk.) jääb ühtlasi autori luigelauluks…

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused