Sotside valimislubadused on olnud vaid tühjad sõnad

Varia,
©Madis Veltman/ Ekspress Meedia
Ossinovski juhtimisel on SDE-st saanud Antifa provokaatorite, härrassotside ja homoseksuaaldemokraatide erakond.

Valitsuskoalitsiooni kuuluv sotsiaaldemokraatlik partei andis eelmiste Riigikogu valimiste eel kuhjaga lubadusi, mida pole siiani suudetud täita, nii on nende valijad kõvasti petta saanud.

Siin on põhjalik, kuid mitte täielik nimekiri sotside lubadustest, mis pole nende valitsuses istumise perioodil teoks saanud ning mis on jäänud vaid loosungiteks, millel pole tegeliku eluga mingit seost.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

*Võimaldab koolieelikutele võrdse ettevalmistuse kooliks ja tagame kõigile tasuta viimase, koolieelse lasteaia-aasta. TÄITMATA! Viimane lasteaia-aasta ei ole lastele tasuta.

*Tõstab õpetajate palga riigi keskmisest 20% kõrgemaks. Kindlustame lasteaiaõpetajatele kooliõpetajatega võrdse miinimumpalga.     TÄITMATA!

*Lisab igale lapsetoetusele 25 eurot kuus sihtotstarbelist raha, et iga laps saaks osaleda huvi- ja spordiringis ning võtta osa kultuuriüritustest. TÄITMATA! Lastetoetusele ei ole sellist sihtotstarbelist raha juurde lisatud.

*Ehitab Tallinna Kaunite Kustide Kooli. TÄITMATA! Kaunite Kunstide Kooli ei ole Tallinnasse ehitatud.

*Taastab õppelaenu põhiosa hüvitamise lapse sünni korral enne 1. juuli 2009 laenu võtnutele. TÄITMATA!

*Tõstab nelja aasta jooksul keskmise pensioni 560 euroni. TÄITMATA! 2018. a III kvartalis oli Eesti keskmine pension 424,8 eurot.

*Tõstab miinimumpalga nelja aastaga 800 euroni. TÄITMATA! 2018. a oli miinimumpalk 500 eurot kuus.

*Tagab toimetulekutoetuse tõusu tasemeni, mis oleks võrdne vähemalt elatusmiinimumiga. TÄITMATA! Toimetulekutoetus oli 2018. a 140 eurot pere esimese inimese kohta ja iga järgnev inimene 112 eurot. Elatusmiinimum oli 2018. a 250 eurot.

*Teeb kohustuslikuks perearsti või -õe külastuse lapse koju pärast lapse sündi ühe kuu jooksul. TÄITMATA!

*Kehtestab energiajookidele aktsiisimaksu.         TÄITMATA!

*Toetab täiskasvanu hambaravi 200 euroga kolme aasta kohta. TÄITMATA! Alates 1. jaanuarist 2018 saavad kõik täiskasvanud ravikindlustatud inimesed hambaravihüvitist 40 eurot aastas, patsient peab ise tasuma vähemalt 50% arvest.

*Tõstab vanadus- ja töövõimetuspensionäride proteesihüvitise praeguselt 256 eurolt 350 euroni kolme aasta kohta. TÄITMATA! Alates 1. juulist 2017 on hambaproteeside hüvitise summa kolmeks aastaks 260 eurot.

*Täienduseks praeguseke pensionikindlustusele loob tööandjate sissemaksetel põhineva tööpensioni. TÄITMATA! Sellist täiendavat võimalust ei ole loodud.

*Tõstab kõrgharidusega kultuuritöötajate miinimumpalga võrdseks Eesti keskmise palgaga. TÄITMATA! 2018. a II kvartal oli Eesti keskmine palk 1321 eurot kuus. Kultuuritöötajate miinimumpalk oli 1151 eurot kuus.

*Alandab kultuuriürituste piletite käibemaksu 9%-ni. TÄITMATA! Kultuuriürituste piletitel on endiselt maksimummaksumäär.

*Loob riigiettevõtete dividendituludepõhise tippspordi toetamise fondi, mis pakub tippsportlastele ja nende taustameeskonnale piisavat ja konkurentsivõimelist toetust. TÄITMATA!

*Reorganiseerib Keeleinspektsiooni Keeleametiks, mis muutuks pelgalt ettekirjutusi tegevast ja karistatavast institutsioonist keelepoliitikat väljatöötavaks, keeleõpet organiseerivaks ning keeleseaduse täitmist kontrollivaks ametkonnaks. TÄITMATA! Keeleinspektsioon on endiselt keeleinspektsioon.

*Langetame sotsiaalmaksumäära 33%-lt 30%-ni nende töötajate puhul, kelle elu- ja töökoht asuvad väljaspool Harjumaad. TÄITMATA! Sellist regionaalset erisust ei ole ellu rakendatud.

*Vabastab erisoodustusmaksust kõik tööandja tasutavad tasemeõppekulud ja tervisekulude hüvitamise kuni 600 eurot aastas. TÄITMATA! Alates 1. jaanuarist 2018 ei maksustata erisoodustusena tervise edendamiseks tehtavaid kulutusi 100 euro ulatuses töötaja kohta kvartalis, kui tööandja on neid võimaldanud kõikidele töötajatele. See teeb kokku 300 euro eest aastas.

*Pikendab koolikohustust täisealiseks jõudmiseni või kutseharidust tõendava dokumendi saamiseni. TÄITMATA! Koolikohustus on kuni põhikooli lõpetamiseni või kuni 17-aastaseks saamiseni.

*Rajab rahvusvahelise konverentsi- ja messikeskuse. TÄITMATA!

*Muudab ettevõtluse arendamise kohalikele omavalitsustele seadusest tulenevaks kohustuseks. TÄITMATA! Ettevõtluse arendamise kohustusest pole seal poolt sõnagi.

*Põllumajandustootmise konkurentsivõime parandamiseks peab oluliseks järgmisest finantsperioodist EL-i toetuste ühtlustamist liikmesriikide vahel. TÄITMATA! Eesti põllumehed ei saa sama suurt toetust, kui n-ö vanade liikmesriikide põllumehed.

*Paindliku töötamise võimaldamiseks ja tööhõive suurendamiseks kaotab sotsiaalmaksu minimaalse kuumäära nõude. TÄITMATA! Sotsiaalmaksupõrandat ei ole kaotatud.

*Kehtestab luksusautomaksu üle 35 000 euro maksvatele sõiduautodele. TÄITMATA!

*Annab riigi inimestele tagasi. TÄITMATA! Ei ole öeldud, kuidas riik inimestele tagasi antakse. Rahvaalgatust siduvate referendumite korraldamiseks ei ole loodud, rahvas presidenti valida ei saa jms.

*Kehtestab erakonna reklaamikulude ülempiiriks 500 000 eurot kalendriaastas. Nii saavad valimistulemuste kaalukeeleks ideed, mitte erakondade rahastajad. TÄITMATA! Ülempiiri pole kehtestatud.

*Töötab välja õiguslikud alused rahvahääletuste laialdasemaks kasutuselevõtuks. TÄITMATA!

*Poliitilise konkurentsi elavdamiseks lihtsustab uute tulijate pääsu parlamenti. Selleks vabastab erakonna, kes osaleb Riigikogu valimistel esimest korda, kautsjoni maksmisest ja annab üksikkandidaatidele mandaadi samadel tingimustel nagu erakondade kandidaatidele.  TÄITMATA!

*Regionaalse rongiliikluse arendamiseks perspektiivsetel suundadel, sh Riisipere-Haapsalu lõigul rongiliikluse taastamiseks, Lelle-Pärnu lõigu rekonstrueerimiseks ja Tartu reisirongikiiruse tõstmiseks 160 km/h-ni, analüüsib seni tehtud investeeringute mõju reisirongiliiklusele ja erinevaid finantseerimisvõimalusi. TÄITMATA! Riisipere-Haapsalu lõigul ei ole rongiliini taastatud, Lelle-Pärnu rongiliin suleti 2018. a lõpus, selle asemel, et rekonstrueerida.

*Kehtestab pealinnaseaduse. Lõpetab olukorra, kus Toompea võitlus Tallinna vastu kahjustab tervet omavalitsussüsteemi. TÄITMATA! Pealinnaseadust ei ole kehtestatud.

*Kriminaliseerib inimkaubandusega seotud teenuste kasutamise. Muu hulgas tagab, et inimkaubanduse ohvrilt seksiteenuste ostmine on kriminaalkorras karistatav, samuti sätestab selged piirangud orjastavale tööle. TÄITMATA!

Nimekiri ei ole lõplik.

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused