Rahvuskonservatiivne uudiste- ja arvamusportaal
Saada vihje: info@uueduudised.ee

Tadžikk, armeenlane või hoopiski grusiin – nad kõik on väga teretulnud siin

11.02.2022
Nagu kolm tilka

Täna päeval näitas Venemaa telekanali NTV uudistesaate „Segodnja“ politseikroonika „Erakorraline juhtum“ seda, kuidas kaks migranti Tadžikistanist ründasid Moskva metroojaamas „Tulskaja“ politseinikke, kes palusid sissesõitnutel esitada dokumendid.

Politseinikke peksti jalgadega pähe ja makku, kargasid kurikaelad õhku nagu mägikitsed, kelle udarat on purenud alatu eesti šaakal. Üks nendest õnnestus siiski aheldada, teine jooksis eskalaatorit pidi minema, hüpates üle moskvalaste peade, kuid hiljem tabati.

Siis, kui näidati nende ülekuulamist, tundus ühe nägu kuidagi tuttavana. Selgus, et oleme seda näinud populaarse eesti portaali lugejakiri.ee loo „Nagu kaks tilka vett: noor Josif Stalin vs noor eurolaulik Stefan“ illustratsioonina.

„Tõepoolest nagu kaks tilka vett: miljonite elusid otseselt puudutanud noor Jossif Stalin on äravahetamiseni sarnane üsna varsti miljonite elusid otseselt puudutava Eesti värske eurolauliku Stefaniga. Kui muidu on mõlemad äravahetamiseni sarnased, siis on siiski ka üks pisike erinevus – kui Stalin oli Gruusia päritolu, siis meie uus eurolaulik on Armeenia juurtega,“ kirjutas lugejakiri.ee 19. veebruaril.

Kui kolleegid näevad verise türanni ja Viljandist pärit laulja vahel vaid pisikest rahvuspõhist erinevust – üks grusiin, teine armeenlane – siis täna NTV-s näidatud Saidakram Hamrojev on üldse tadžikk. Kusjuures vaatamata sellele, et tüüpide kallaletung on tõendatud video ja kümnete tunnistajate poolt, süüdistas Venemaa tadžikkide organisatsiooni juht vene massiteabevahendeid ja politseid rassismis. Ilmselt ei pidanud läbipekstud politseinikud peksjatelt dokumente küsima.

Kelle moodi on aga tänane kurikael – Stalini või Stefani moodi – otsustage palun ise. Kräsust tukk on ju ees igal teisel Tadžikistani mehel.

Ivan Makarov