Tähistagem mardipäeva – meie oma rahva tähtpäeva!

Varia,
©Raivo Tasso/Ekspress Meedia
Paljud lapsed peavad tänapäevalgi lugu esivanemate mardikommetest.

10. novembril, sellel laupäeval, on taaskord mardipäev. Selmet tähistada võõrapärast halloweeni, oleks targem austada meie enda rahvakombeid ja tähtpäevi.

Mardipäeva on Eestis tähistatud aastasadu. Algselt oli see eelkõige seotud põllupidamise ja viljaõnnega. Mardipäeva tähistamisega käis kaasas kindel kombestik.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Küllatulnud mardisandid tahtsid teada, kas lapsed on hästi kasvatatud, esitasid pererahvale mõistatusi, tantsisid, jagasid õnnistust pererahva tegemistele – kombestik oli lai. Vanarahvas uskus, et Mart toob perele õnne ja tervist, peletab eemale halbu jõude. Sanditamine pidi aitama kaasa ka iibe kasvule, mis nii toonast kui ka praegust Eesti rahva demograafilist olukorda arvestades on ülioluline.

Armsad inimesed, tähistagem siis kõik ühiselt mardipäeva – meie oma rahva tähtpäeva!

Ando Tulvik, Viljandi talupidaja EKRE

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused