Tipporav lasi end valeuudisest haneks tõmmata

Varia,

Facebookis levitatud foto selle kohta, et Mailis Repsi külaskäigu puhul heisati Kohtla-Järve linnavalitsuse ees Venemaa lipp tõmbas liimile lisaks muidu lihtsameelsetele ka reformierakonna poliitiku Kristen Michali ja Vabaerakonna nimekirjas Riigikokku kandideeriva Juku-Kalle Raidi, kes seda pilti oma sotsiaalmeedia seinal jagasid.

Tegelikult polnud Venemaa lipul Kohtla-Järve gümnaasiumi asjus Ida-Virumaal käinud Repsiga mingit seost ning see tõmmati üles Novgorodi delegatsiooni külaskäigu tõttu.

Libauudiste levitamises sotsiaalmeedias pole midagi tavatut, küll aga on iseloomulik, et valimiste-eelsel tundlikul ajal lasevad end ära petta ka tipp-poliitikud.

Pilti levitas Ida-Virumaa ajalehe Põhjarannik ajakirjanik Teet Korsten.

Viimatine tõsisem valeuudis, mille neelasid alla nii meedia kui ka ministrid, käis väidetava kivirünnaku alla sattunud ameeriklannast Stroomi rannas ning seal on nüüd teadupärast uurimise all valeinfo andja ise.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused