Valgalaste õiglustunnet on riivatud – kohus ei pidanud tapmises kahtlustatava vahistamist vajalikuks 

Varia,
- Updated
©Tiina Kõrtsini/Õhtuleht
Ühes peres on lein, mida süvendab veelgi kohtu kummaline otsus.

EKRE Võru-, Põlva- ja Valgamaa ringkonna inimestele tuli nördinud kõne ühelt Valga inimeselt, kes ei mõista Eesti kohtusüsteemi loogikat – see kahandab üha enam inimeste usku õigusriiki.

Nimelt kirjutas Lõuna-Eesti Postimees eile, et prokuratuur taotles Valgas mehe löömise läbi tapmises kahtlustatava 17-aastase noormehe vahistamist, kuid kohus keeldus, väites, et juba varemgi karistatu polevat ühiskonnale ohtlik.

“Kuna teda on varemgi vägivallakuriteo eest kriminaalkorras karistatud ja ta on alaealisena ka alkoholi tarvitanud, oli prokuratuuri hinnangul oht, et ta jätkab vabaduses kuritegude toimepanemist,» ütles Lõuna ringkonnaprokuratuuri ringkonnaprokurör Milvi Väin Postimehele. “Kohus pidas noormehele esitatud kuriteokahtlustust küll põhjendatuks, kuid leidis, et tema puhul ei ole alust arvata, et ta vabaduses kuritegude toimepanemist jätkata võiks,” selgitas prokurör.

EKRE osakonda helistas üks Valga inimene, kes teadis, et lööja ehk tapja oli mustlaspoiss, kellel on ka varem probleeme ja kellel oli just lõppenud katseaeg. See, kes hiljem haiglas suri, oli noor mees, kahe väikese lapse isa – tüli oli tekkinud suitsuküsimisest. Tapja Aleks on tegelenud poksiga ja tema kuulumist nn romade kogukonda, kes on Valgas juba pikki aega kohalike peavalu valmistanud, kinnitas ka tv.postimees.ee.

“Loomulikult lasti ta vabaks – tema puhul juhindutakse inimõigustest, kahju, et inimõigusi ei ole kahel lapsel, kes jäid isata,” rääkis helistaja. “Kohalikud on väga mures, mustlasi toodi omal ajal nii palju Valka, et turvalisust  pole enam ollagi. Ei julgeta õhtul enam väljas käia, ammugi kuskilt läbi pargi minna.”

Vähemalt olemasoleva info alusel jääb täiesti mõistmatuks, millest lähtus kohtunik, kui ta leidis, et varem vägivalla eest karistatud ja hetkel tapmises kahtlustusega uurimise all olev noor mees ei kujuta ühiskonnale ohtu! Paraku peitubki just siin see moment, mis sunnib EKRE-t võimule saades alustama  laialdast justiitsreformi – praegune hävitab inimeste usu õigusriiki.

Reede ööl vastu neljapäeva lõi 17-aastane poiss Valgas Voorimehe pubi juures kahtlustuse kohaselt 37-aastast Kristjanit, kes kukkus, kaotas teadvuse ning suri pühapäeval Tartu haiglas, kirjutab Postimees.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused