Vasakäärmuslased ründasid Atlantas valet monumenti

Varia,
- Updated
Confederate_Monument_Protest_Rallies_43472.jpg-463fa

Möödunud pühapäeval Atlantas toimunud meeleavalduse käigus lõhkusid protestijad Piedmont Park’is asuva rahumonumendi, kuna pidasid seda ekslikult Ameerika Kodusõja konföderaatide sümboliks.

Meeleavaldus toimus vastureaktsioonina laupäeval Virginias Charlottesville’is aset leidnud vägivaldsele protestile, mis oli suunatud plaanide vastu võtta Virginias maha mitmeid Konföderatsiooni sümboleid, nende hulgas ka Ameerika Ühendriikide kodusõjas Põhja-Virginia armeed juhatanud kindral Robert E. Lee monument.

Atlanta monument on ehitatud 1911. aastal ja see kujutab Konföderatsiooni sõduri kohal seisvat inglit. Mälestusmärk on aga tegelikult püstitatud nende Georgia rahvuskaardi sõdurite auks, kes püüdsid kahte vaenupoolt lepitada ja töötasid rahu saavutamise nimel. Seega on tegemist rahumonumendiga.

Atlanta ajaloolase Thornton Kennedy sõnul oli monument püstitamise hetkel kindlasti oma ajast ees ja selle tähendus on oluline.

Monument loodetakse taastada.

Allikas: Breitbart        tõlkis ja refereeris Triin van Doorslaer

Seotud lood: Trump: monumentide eemaldamine on lapsik ja hävitab USA kultuuripärandit

FOTO: AP/Scanpix

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused