Vene luuraja üritas ebaõnnestunult Trumpi kompromiteerida

Donald Trump

New York Times’i andmetel maksid USA luurajad 100 000 dollarit tundmatule venelasele, kes väitis, et tema valduses on varastatud Riikliku Julgeolekuagentuuri (NSA) küberrelv, kuid kinnitas ühtlasi, et tal on ka kompromiteerivat infot president Donald Trumpi kohta.

Raha anti sularahas üle ühes Berliini hotellis ja mainitud 100 000 dollarit olevat mõeldud esimese sissemaksena miljonist nõutud dollarist. USA Luure Keskagentuur (CIA) soovis tingimata saada tagasi varastatud küberrelva, ehkki nad väidetavalt olid teatanud venelasele, kelle puhul kahtlustati sidemeid Vene luureorganisatsioonide ja Ida-Euroopa küberkurjategijatega, et informatsioon Trumpi kohta neid ei huvita.

Venelane aga kinnitas, et tema käsutuses olev teave on Trumpi ja tema lähikondlaste Vene sidemete kohta. Selle asemel, et anda üle varastatud küberrelv, toimetas venelane kohale kinnitamata ja ilmselt väljamõeldud informatsiooni president Trumpi ja teiste isikute kohta. Info oli peamiselt pandud kokku valimiskampaania ajal ilmunud ajaleheartiklite põhjal, midagi uut ja salajast seal ei leidunud.

USA luureametnikud on öelnud, et nad loobusid kogu tehingust, kuna mõistsid, et neid mässitakse tehingusse Venemaaga, mille eesmärgiks on tekitada ebakõlasid USA valitsuses.

CIA keeldus kommenteerimast läbirääkimise küberrelva müüva venelasega.

Allikas: Breitbart/New York Times

 

Kommentaarid