Obstruktsioon Riigikogu töös on Reformierakonna leiutis, kes hakkas abielureferendumit takistama absurdsete Venemaaga ühinemise, NATO-st ja EL-ist väljaastumise ja 13-aastaste lastega abiellumisõiguse ettepanekutega – ja nüüd kaebavad oravaparteilased, kui keegi sarnast võtet kasutab.
BNS: “Riigikogu Reformierakonna fraktsiooni liige Jüri Jaanson väljendas esmaspäeval parlamendis toodete ja teenuste ligipääsetavuse seaduse eelnõu arutelul nördimust, et Eesti Konservatiivne Rahvaerakond (EKRE) on seadnud poliitilised mängud ettepoole puuetega inimeste vajadustest.
Samuti on Jaansoni sõnul toetust väljendanud riigikogu sotsiaal- ja kultuurikomisjon ning Eesti Kaubandus-Tööstuskoda. Sellele vaatamata otsustas EKRE hakata takistama selle eelnõu vastu võtmist, esitades sellele pea 400 muudatusettepanekut, mille ükshaaval läbihääletamine oleks blokeerinud riigikogu töö,“ sõnas Jaanson.”
Paraku jätab Jaanson rääkimata, et ERR kirjutas alles 26. mail “Reformierakond võib kasutada peretoetuse eelnõu puhul obstruktsiooni” ehk “Peaminister Kaja Kallas ei välistanud, et Reformierakond kasutab peretoetuse eelnõu tõrjumiseks riigikogus obstruktsiooni.”
Kui Jaanson väidab, et “EKRE on seadnud poliitilised mängud ettepoole puuetega inimeste vajadustest”, siis sama loogikaga kõlab “Reformierakond on seadnud poliitilised mängud ettepoole lastega perede vajadustest.”
Reformierakondlastest riigikogu liikmed Urmas Kruuse, Ants Laaneots ja Jüri Jaanson esitasid abielureferendumi eel parlamendis ettepaneku, et rahvahääletusele tuleks panna küsimus sellest, ”Kas Eestis oleks parem elada, kui Eesti Vabariik kuuluks Venemaa koosseisu?”
Põhjuse, miks EKRE selle eelnõu vastu on, ütles välja saadik Kert Kingo: …küll aga on oluliseks peetud anda Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametile korrakaitseasutuse õigused, nagu sundtoomine, valdusesse sisenemine, valduse läbivaatus, vallasasja hoiule võtmine. /…/ Ja nüüd on tehtud siis Tarbijakaitse ja Tehnilise Järelevalve Ametist järjekordne repressiivorgan, kes saab tungida ruumidesse sisse, võtta asju hoiule, vaadata asju läbi. Tekib põhjendatud küsimus, millega tegeleb meil politsei, kui kõikvõimalikele asutustele on antud õigused, mis seni on olnud peamiselt politsei valdkond. Tuletan meelde, ka Terviseametile on antud täpselt samad õigused. Milleks meil on siis politsei? Meil laiendatakse senini olevaid politsei õigusi igale poole ja kõikjale, kõikidesse asutustesse. See ei ole korrektne seadusloome. Üldpilt eelnõust on see, et keskendutud on pigem karistusühiskonna loomisele, mitte erivajadustega inimestele teenuste ja toodete pakkumise parandamisega.”