Arnold Rüütel: Eesti peab oma raskelt tulnud suveräänsust igal juhul hoidma ja kaitsma

Eesti, Video,
- Updated

16. novembril möödub 30 aastat päevast kui ENSV Ülemnõukogu kuulutas välja deklaratsiooni Eesti riiklikust suveräänsusest. Arnold Rüütlit survestati korduvalt ja karistuste ähvardusel dokumendi vastuvõtmisest loobuma.

Eesti Ülemnõukogu kuulutas deklaratsiooni “Eesti riiklikust iseseisvusest” välja ja sellest sai NSV Liidu hiigelimpeeriumi kiire lagunemise stardipauk. Poole aasta pärast kuulutasid oma suveräänsuse välja ka Läti ja Leedu, kellele järgnes Aserbaidžaan. Kuna teema on Eesti lähiajaloos alakäsitletud, korraldab Rahvusliku Arengu Fond reedel, 16. novembril Eesti Rahvusraamatukogus suveräänsusteemalise konverentsi.

Konverentsist võtab osa väärikas seltskond: Poola endine president Lech Walesa, Valgevene endine riigipea Stanislav Šuškevitš, Läti endine riigipea Anatolijs Gorbunovs, Leedu kunagine liider Vytautas Landsbergis ja Eesti endine president Arnold Rüütel. Lisaks esinevad ettekannetega Henn Põlluaas, Lauri Mälksoo, Toomas Alatalu jt.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused