Video: Martin Helme kommenteerib Vao süütamise uurimistulemusi

Mis toimub?,
- Updated

Riigikogu rahvuskonservatiivide fraktsiooni esimees Martin Helme kommenteerib Vao süütamisega seonduva uurimise lõpetamist.

2015nda aasta 3. septembri öösel süüdati Vao külas põlema varjupaigataotlejate majutuskeskuse välissein, mille peale võtsid aktiivselt sõna mitmed valitsuskabineti liikmed, president ja veel paljud teised, kes väitsid justkui ühest suust, et tegu on vihakuriteoga.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

“Vao pagulaskeskuse süütamine on vihakuritegu ja selle teo toimepanijad peavad vastutama.” deklareeris sots Sven Mikser. “Ootan igalt parlamendierakonnalt avalikku ja ametlikku seisukohta, millest saab rahvas aru, kellele loeb õigusriik, inimelu ja põhiseadus,” nõudis Toomas Hendrik Ilves. Urmas Sutrop kuulutas lausa, et tunda on gaasikambrite ja krematooriumiahjude suitsu hõng.

Politsei lõpetas hiljuti terve aasta kestnud uurimise, kuna süütajat ei õnnestunud tuvastada.

Nii mõnedki aga kahtlustavad, et tegemist võis olla hoopis provokatiivsel eesmärgil toime pandud süütamisega, mida tõendab asjaolu, et sündmus asetub kenasti toonasesse konteksti, kus Eestis käis tugev vihakuritegude kriminaliseerimise kampaania. Vao süütamist on korduvalt kasutatud vihakuriteo näitena.

UU

Tähelepanu!

Kuna küberrünnakud aina sagenevad ning Facebook ei ole spämmi tõkestamiseks juba pika aja jooksul midagi ette võtnud, siis olime sunnitud Facebooki kaudu artiklite kommenteerimist piirama.

Anonüümse kommentaari lisamise võimaluse jätsime avatuks.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused