Nädala Tulipunktis: EKRE läbis poliitilise küpsuseksami Riigikogus edukalt

Eesti, Video,
- Updated

Nädala Tulipunkti hooaja viimases saates võtame kokku EKRE fraktsiooni töö Riigikogus ja arutleme eelseisvate valimiste teemadel.

EKRE fraktsioon esimehe Martin Helme sõnul läbisid rahvuskonservatiivid oma poliitilise küpsuseksami nelja esimese riigikogu aasta kohta hästi. Nagu opositsioonierakonnale kohane raputati korralikult koalitsiooni poolt kokku keedetud kitsaskohti, vaeti valitsuse puussepanekuid ning päriti aru paljude  seaduserikkumiste kohta. Kokku esitati 320 infotunni küsimust, 70 kirjalikku küsimust ministritele, 80 arupärimist seaduserikkumiste kohta. Tehti 58 seaduslikku algatust ja esitati 31 seaduseparanduse ettepanekut. Viidi läbi neli riiklikult olulise tähtsusega küsimuse arutelu ning asutati mitu parlamendi toetusrühma, viimane neist Donald Trumpi toetusrühm.

Saate teises pooles vaevad Martin Helme ja Urmas Espenberg tegelikke ohte ja võimalikke rikkumisi, mis varitsevad eelolevatel valimistel. Poliitiliselt pingelisel ajal peavad EKRE-l olema silmad ja kõrvad praktiliselt igas valimisjaoskonnas, et ära hoida pettusi ja saavutada aus tulemus. Seetõttu saadetakse igale poole oma vaatlejad ja korraldatakse ka lävepakuküsitlusi.

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused