Varro Vooglaid: Riigikohtu määrus on tendentslik ja vastuolus õiguspraktikaga

U+, Video,
- Updated

Vaata videointervjuud Varro Vooglaidiga, kus ta kommenteerib Riigkohtu teisipäevast määrust kooseluseaduse kehtivuse kohta.

INFOX.live kanalile antud videointervjuus toob Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks esimees Varro Vooglaid välja, et Riigikohtu otsus on tendentslik ning ei ole üldse kooskõlas õiguspraktikaga. Nimelt tuleb Riigikohtu põhjendust, et “seadus jõustub koos rakendusaktidega” tõlgendada kui õigusandja kirjeldust, et viimane tahab tulevikus ka rakendussätted vastu võtta. See aga ei ühti ei kooseluseaduse arutelul stenografeeritud seisukoha, sealhulgas õiguskantsleri Ülle Madise omaga, ning pole kooskõlas ka õigusloomega, kuna õigusandja ei kirjuta hea tava kohaselt oma võimalikku tulevast tahet seadustesse.

Samuti kirjeldab Vooglaid põgusalt Eesti õigussüsteemi üldiselt, tuues välja, et tänase olukorra tõttu on tegelikult inimeste põhiõigus saada õiguskaitset sisuliselt katteta, seda nii majanduslikel põhjustel kui ka kohtute meelevaldse tegevuse ning  seadusandliku ülereguleerituse tõttu.

Vaata lähemalt juuresolevast videost:

Allikas:

Kommentaarid

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused