Varro Vooglaid: Riigikohtu määrus on tendentslik ja vastuolus õiguspraktikaga

U+, Video,
- Updated

Vaata videointervjuud Varro Vooglaidiga, kus ta kommenteerib Riigkohtu teisipäevast määrust kooseluseaduse kehtivuse kohta.

INFOX.live kanalile antud videointervjuus toob Sihtasutuse Perekonna ja Traditsiooni Kaitseks esimees Varro Vooglaid välja, et Riigikohtu otsus on tendentslik ning ei ole üldse kooskõlas õiguspraktikaga. Nimelt tuleb Riigikohtu põhjendust, et “seadus jõustub koos rakendusaktidega” tõlgendada kui õigusandja kirjeldust, et viimane tahab tulevikus ka rakendussätted vastu võtta. See aga ei ühti ei kooseluseaduse arutelul stenografeeritud seisukoha, sealhulgas õiguskantsleri Ülle Madise omaga, ning pole kooskõlas ka õigusloomega, kuna õigusandja ei kirjuta hea tava kohaselt oma võimalikku tulevast tahet seadustesse.

Järgneb Google reklaam. Uute uudiste toimetus ei vastuta Google algoritmide poolt personaalselt teile suunatud reklaamide sisu eest. Soovitame usaldada ainult tuntud ja usaldusväärseid kaubamärke.

Samuti kirjeldab Vooglaid põgusalt Eesti õigussüsteemi üldiselt, tuues välja, et tänase olukorra tõttu on tegelikult inimeste põhiõigus saada õiguskaitset sisuliselt katteta, seda nii majanduslikel põhjustel kui ka kohtute meelevaldse tegevuse ning  seadusandliku ülereguleerituse tõttu.

Vaata lähemalt juuresolevast videost:

Allikas:

Tähelepanu!

Kuna kommentaaride modereerimise maht hakkas toimetuse väikese kollektiivi tööd häirima, siis oleme sunnitud kommenteerimise peatama. Kui tunnete vajadust ühiskonna asjades kaasa rääkida, siis on selleks võimalus Facebookis ning meediaväljaannete kommentaariumites.

Täname teid jätkuva toe ja mõistmise eest!
Uute uudiste toimetus.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused