Varro Vooglaid: Sotsiaalministeerium sillutab teed ideoloogilise diktatuuri kehtestamisele

Video,
- Updated

SAPTK edastas Sotsiaalministeeriumile oma seisukoha seoses võrdse kohtlemise seaduse muutmise seaduse eelnõuga, toonitades, et tegu on väga ohtliku ideoloogilise projektiga, mis sillutaks teed ideoloogilise diktatuuri kehtestamisele.

Oma pöördumises ministritele Jevgeni Ossinovskile (SDE) ja Kaia Ivale (IRL) adresseeritud pöördumises toob SAPTK välja, et võrdse kohtlemise seadusega tagatud diskrimineerimise keelu kohaldumisala laiendamine ministeeriumi poolt plaanitud kujul riivab otseselt ja tõsiselt paljude usklike ja teiste konservatiivsete hoiakutega inimeste usu-, veendumuste- ja südametunnistuse vabadust, luues olukorra, kus osalemine ühiskondlikes suhetes kooskõlas oma kõlbeliste tõekspidamistega võib tuua kaasa kas rahalise või koguni vabaduskaotusliku karistuse. SAPTK rõhutab oma pöördumises, et diskrimineerimise keelu laiendamist ei nõua Euroopa Liidu õigus, mistõttu on pigem tegu püüdlusega rakendada riiklik karistusvõim vasakliberaalsete ideoloogiliste ambitsioonide teenistusse.

SAPTK juhatuse esimehe Varro Vooglaiu hinnangul on eelnõu vastuolu vaba ühiskonna ideaaliga igati ilmne ning lähtub seadusandlik projekt mitte võrdsuse ideaali mõistusepärase teostamise taotlusest, vaid ühiskonna kõlbelise ümberkasvatamise eesmärgist.

Samuti ilmneb, et Sotsiaalministeeriumis valminud ja tugevalt homoliikumise ideoloogilise programmi teostamist soosiva võrdse kohtlemise seaduse muutmise seaduse eelnõu ja eelnõu seletuskirja üheks põhiautoriks on Eesti LGBT Ühingu juhatuse liige.

Mobile Sliding Menu

Uute Uudiste väljaandja on Eesti Konservatiivne Rahvaerakond. Uued Uudised peavad oluliseks sõnavabadust. See tähendab, et Uutes Uudistes avaldatud seisukohad ei pruugi ühtida Eesti Konservatiivse Rahvaerakonna seisukohtadega.
Kontakt: info@uueduudised.ee | Kasutamistingimused